Kisöpörte a Pacerst az NBA címvédője

Cleveland Cavaliers, LeBron James, NBA, kosárlabda,
INDIANAPOLIS, IN - APRIL 23: LeBron James #23 of the Cleveland Cavaliers reacts after a basket and foul against the Indiana Pacers in the second half of Game Four of the Eastern Conference Quarterfinals during the 2017 NBA Playoffs against the Cleveland Cavaliers at Bankers Life Fieldhouse on April 23, 2017 in Indianapolis, Indiana. The Cavaliers defeated the Pacers 106-102 to sweep the series 4-0. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using the photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Joe Robbins/Getty Images/AFP
A címvédő Cleveland Cavaliers kosárlabdacsapata az Indiana Pacers elleni negyedik mérkőzését is megnyerte, így bejutott az NBA főcsoport-elődöntőjébe.

Az indianapolisi találkozón nagy csatát vívott egymással a két gárda, a hazaiak mindent megtettek azért, hogy szépítsenek a párharcban, ám a Cavs LeBron James egy perccel a vége előtt szerzett hármasával visszavette a vezetést, a végén pedig jól büntetőzött, így készülhet a rájátszás második körére.

James 33 ponttal, 10 lepattanóval és 4 assziszttal zárt.

LeBron James Forrás: AFP/2017 Getty Images/Joe Robbins

Russell Westbrook, az Oklahoma City Thunder sztárjátékosa ugyan továbbra is fantasztikus formában játszik, csapata azonban a kiesés szélére sodródott a Houston Rocketstől elszenvedett hazai vereséget követően. Westbrook minden idők leggyorsabb tripla-dupláját (három statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítmény) érte el a rájátszások történetében, az első félidőt 17 ponttal, 10 lepattanóval és 10 gólpasszal zárta.