Marcus Johansson továbblőtte a Capitalst

Marcus Johansson, Washington Capitals, hoki, NHL, jégkorong
TORONTO,ON - APRIL 23: Marcus Johansson #90 of the Washington Capitals scores the overtime and series-winning goal against the Toronto Maple Leafs in Game Six of the Eastern Conference Quarterfinals during the 2017 NHL Stanley Cup Playoffs at the Air Canada Centre on April 23, 2017 in Toronto, Ontario, Canada. The Capitals defeated the Maple Leafs 2-1 in overtime to win series 4-2. Claus Andersen/Getty Images/AFP
Az alapszakasz-győztes Washington Capitals jégkorongcsapata hosszabbításban győzött a Toronto Maple Leafs otthonában, ezzel bejutott a NHL főcsoport-elődöntőjébe.

A továbbjutást jelentő találatot a svéd Marcus Johansson szerezte a ráadás hetedik percében - a támadónak ez a gól a második találata volt a mérkőzésen.

Marcus Johansson gólja döntött Forrás: AFP/2017 Getty Images/Claus Andersen

A játéknap másik összecsapásán az Ottawa Senators szintén hosszabbításban szerezte meg negyedik győzelmét a Boston Bruins ellen, így a fővárosiakhoz hasonlóan továbbjutott. A győztes gólt Clarke MacArthur lőtte.

Az elődöntőben a Washington a címvédő Pittsburgh Penguinsszel, míg a Senators a New York Rangersszel találkozik.