James utolérte Bryantet

Cleveland Cavaliers, LeBron James, NBA, kosárlabda,
INDIANAPOLIS, IN - APRIL 23: LeBron James #23 of the Cleveland Cavaliers reacts after a basket and foul against the Indiana Pacers in the second half of Game Four of the Eastern Conference Quarterfinals during the 2017 NBA Playoffs against the Cleveland Cavaliers at Bankers Life Fieldhouse on April 23, 2017 in Indianapolis, Indiana. The Cavaliers defeated the Pacers 106-102 to sweep the series 4-0. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using the photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Joe Robbins/Getty Images/AFP
A Houston magabiztosan nyert idegenben a San Antonio ellen az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság, az NBA nyugati főcsoportjának elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A vendégcsapat nagyszerűen kezdett, már a félidőben harminc pont volt az előnye, amely majdnem meg is maradt a végéig.

Trevor Ariza 23 ponttal, James Harden pedig 20 ponttal és 14 lepattanóval járult hozzá a sikeres rajthoz úgy, hogy a negyedik negyedben mindketten pihentek.

Keleten a címvédő Cleveland érvényesítette a papírformát a Torontóval szemben, és gond nélkül győzött hazai közönség előtt. LeBron James 35 pontot dobott, 10 lepattanót szedett és négy gólpasszt adott.

Az NBA örökranglistán utolérte a második helyen Kobe Bryantet azzal, hogy 88. rájátszásbeli mérkőzésén szerzett legalább 30 pontot.