A Pittsburgh Penguins egy győzelemre került a címvédéstől az észak-amerikai profi jégkorongliga, az NHL nagydöntőjében, miután a párharc ötödik, csütörtöki összecsapásán 6-0-s győzelmet aratott a vendég Nashville Predators felett.

A finálé előző két mérkőzésén vesztes hazaiak ellenállhatatlanul kezdték a találkozót, korai góllal ragadták magukhoz az előnyt, amelyet folyamatosan növelve két harmad alatt eldöntötték a találkozót.

A kapuban Matt Murray 24 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A címvédés legutóbb 1998-ban a Detroit Red Wingsnek sikerült az NHL-ben. A párharc hatodik mérkőzését magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezik Nashville-ben.

Eredmény, Stanley Kupa-döntő, 5. mérkőzés:
Pittsburgh Penguins-Nashville Predators 6-0 (3-0, 3-0, 0-0)
gólszerzők: Schultz (2.), Rust (7.), Malkin (20.), Sheary (22.), Kessel (29.), Hainsey (37.)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2, a Pittsburgh javára.