Történelmi mélység felé tart a Cleveland Browns csapata az NFL-ben, így aztán megnéztük, az amerikai major ligákban melyek minden idők legrosszabb együttesei. A Browns szurkolói számára jó hír, hogy tervszerű munkával akár három év alatt is sikerrel le lehet vezényelni a totális újjáépítést. Ezt bebizonyította a Detroit Tigers, a Charlotte Bobcats és a Detroit Lions is.
A Cleveland Browns jó úton jár afelé, hogy az NFL történetében a második olyan csapat legyen, amely mind a 16 mérkőzését elveszíti az alapszakaszban. Ez adta az espn.com oldal szerkesztőinek az ötletet, hogy megnézzék, a négy amerikai major ligában (MLB, NBA, NFL, NHL) mely együttes nyújtotta a valaha volt legrosszabb produkciót.
MLB: Detroit Tigers, 2003, 43 győzelem, 119 vereség
Az 1962-es New York Mets ugyan 40/120-szal zárt, de akkor egy bővítés miatt újonc volt a ligában. A Detroit Tigers viszont egy régi franchise volt a baseball-ligában, Alan Tremmel pedig ugyan újonc volt a vezetőedzői poszton, de azért nem kellett volna ilyen botrányos évadot futni.
Alan Trammelt (balra) nem ezért a szezonjáért választották be a Hírességek Csarnokába:
Was it learning that Alan Trammell and Jack Morris are going into the Hall of Fame? pic.twitter.com/PDSOKVFGQf
— eat em up tigers (@rbaseba11mlb) December 24, 2017
A csapatnak augusztusban 1/15-ös, szeptemberben 1/16-os vesszőfutása volt, a pontkülönbség mínusz 337 volt, 17-szer lenullázták a Tigerst, 21 alkalommal pedig 10-nél több pontot gyártottak ellene. A liga második legrosszabb együttese, a Tampa Bay 20-szal több mérkőzést nyert meg a Detroitnál. A szezon után Dave Dombrowski general manager a totális újjáépítés mellett döntött, ami nagyon jól sikerült, hiszen a Tigers 2006-ban már a World Seriesben szerepelhetett, igaz, ott elbukott a St. Louis Cardinalsszal szemben.
NBA: Charlotte Bobcats, 2011-12, 7 győzelem, 59 vereség
A lockout utáni, kevesebb alapszakasz-mérkőzéssel „megáldott" idényben került történelmi mélységbe a Bobcats, ráadásul úgy, hogy az előző szezonban még 34 győzelme volt, és a vizsgált idényt is sikerrel kezdte. Csak aztán a következő 28 mérkőzéséből 26-ot elveszített, majd az utolsó 23 fellépéséből az összest. 0,121-es lett a százalékos teljesítménymutatója, ami kevéssel rosszabb, mint a Philadelphia 76ers 1972-73-as idényből való korábbi rekordja a maga 9/72-es mutatójával.
Dokumentumfilm a charlotte-i szenvedéstörténetről:
A Bobcats szezonja a draftlottóban teljesedett ki, mert a sorsolásnál a New Orleans Pelicans még az egyes számú draftpicket is elvitte előle, vele együtt később Anthony Davist. A következő idényben 12 mérkőzésre volt szükség ahhoz, hogy a Charlotte eljusson hét győzelemig, a 2013-2014-es szezonban pedig már a playoffban is ott volt a gárda.
NFL: Detroit Lions, 2008, 0 győzelem, 16 vereség
Alighanem már csak néhány napig ül egyedül az NFL szégyenpadján a Detroit Lions (ha a Cleveland Browns nyerni tud a főcsoportelsőségért hajtó Pittsburgh Steelers otthonában, akkor meg is érdemli, hogy ne legyen a valaha volt legrosszabb csapat...). Pedig az előidény biztató volt, azt 4/0-val zárta a társaság, csak hát tétmeccseken már máshogy ment a szekér.
A történelem ismétli önmagát:
Un día como hoy en 2008 los Lions perdieron 31-21 ante los Packers y completaron la primera temporada IMperfecta de la historia de la NFL.
— J_Ziela (@J_Ziela) December 28, 2017
Este domingo los Browns les podrían hacer compañía en esa humillante lista. pic.twitter.com/j4rQGn69Vk
A Detroit főleg védekezésben volt borzalmas, futás ellen a legrosszabb volt a ligában, passz ellen a 27., meccsenként több mint 32 pontot engedett a vetélytársaknak. Támadásban legalább egy 30. hely összejött... Az idény során öt quarterbacket elfogyasztó Lions a 16 találkozójából 10-et legalább tízpontos különbséggel veszített el. A változások Matt Millen elnök-általános igazgató kirúgásával már az idény közben megkezdődtek, a végén Rod Marinelli vezetőedzőt is kivágták, 2011-ben pedig már a playoffba is bejutott a gárda.
NHL Washington Capitals, 1974-75, 8 győzelem, 67 vereség, 5 hosszabbítás utáni vereség
Akkoriban divat volt csatlakozni az NHL-hez, hat év alatt 10 új klub lépett be, a Washington Capitals éppenséggel újonc volt a vizsgált periódusban. Az NHL történetében 1506 csapatszezonon vagyunk túl, ez a Capitals az 1506. helyen áll a rangsorban, méghozzá azért, mert a megszerezhető pontok mindössze 13,1 százalékát szerezte meg, az 5,58-as meccsenkénti kapottgól-átlaga szintén páratlanul rossz.
Hiába állt a kapuban Jason, a Sabrestől 14-et kaptak november 15-én:
In 1975, the Sabres scored 8 goals in the 3rd period of a 14-2 win over the Capitals. After the game, Washington waived goalie Stephen Hawking. pic.twitter.com/GYgHhu1ENN
— Super 70s Sports (@Super70sSports) November 19, 2017
A gárda három vezetőedzőt fogyasztott el egy év alatt, Jim Anderson négy, Red Sullivan és Milt Schmidt két-két mérkőzést tudott nyerni. A Capitalsnél kicsit hosszabb ideig tartott az újjáépítés, a következő idényben még a valaha volt 12. legrosszabb NHL-mutatót hozta össze, és csak fennállása kilencedik idényében jutott be először a playoffba.