Az előző idényben nagydöntős Cleveland Cavaliers 28 pontos vereséget szenvedett a Minnesota Timberwolves otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. Ráadáaul LeBron James is olyan rosszul játszott, mint 2007 óta soha.

A hazai csapat - melyben Andrew Wiggins 25, Jimmy Butler pedig 21 pontot szerzett - a harmadik negyed végén már 41 ponttal is vezetett. A vendégek sztárja,

LeBron James mindössze 10 pontot dobott, ez 2007 októbere óta a legrosszabb teljesítménye.

LeBron James mindössze 10 pontot dobott a Minnesota ellen Forrás: AFP/2018 Getty Images/Maddie Meyer

„Túl kell lépni ezen a mérkőzésen, el kell minél hamarabb felejteni. Viszont ez nagyon nem lesz egyszerű, mivel

– mormogta LeBron James.

A címvédő Golden State Warriorsban ismét a liga legjobbjának (MVP) kétszer is megválasztott

Stephen Curry villogott, aki 32 pontja mellett kiosztott kilenc gólpasszt.

A hátvéd kiváló formában van, mióta visszatért sérüléséből: legutóbbi hét meccsén egyaránt 29 pontot, vagy annál többet szerzett. A bajnokcsapat sorozatban ötödször nyert.

Kevin Durant és Steph Curry Forrás: AFP/2016 Getty Images/Vaughn Ridley

A Toronto Raptors elsősorban DeMar DeRozan 35 pontjának köszönhetően győzött hosszabbítás után a Brookly Nets otthonában, amelyet sorozatban tizedik alkalommal vert meg.

A nyugati második Houston Rocketsből - amelyben továbbra sem játszhatott a sérült James Harden - Eric Gordon és Chris Paul 24-24, míg Gerald Green 22 pontot szerzett a Chicago Bulls elleni 116-107-es diadal során.

A nyugaton jelenleg az utolsó, nyolcadik rájátszáshelyet elfoglaló New Orleans Pelicans számára lehet, hogy sokba került a Detroit Pistons elleni győzelem, ugyanis

a harmadik negyedben bokasérülést szenvedett a csapat legjobbja, Anthony Davis.

Az erőcsatár addig - 27 perc alatt - 30 pontot és 10 lepattanót gyűjtött. Azt egyelőre nem tudni, mennyi időt kell kihagynia az olimpiai és világbajnok kosarasnak.