James Harden, a Houston Rockets sztárja 60 pontot dobott az Orlando Magic elleni győztes meccsen az NBA legutóbbi játéknapján.

A találkozó utolsó két percét - amely döntetlenről indult - 7-0-ra nyerte meg a Houston, Harden erre az időszakra hat pontot tartogatott. A játékos - aki a Rockets "rövid kispadja" miatt 46 percet töltött a pályán - 10 lepattanót szerzett és 11 asszisztot adott, így a liga történetének első olyan tripla duplát elérő játékosa lett, aki 60 ponttal zárta a meccset.

Harden legszebb dobásai:

60 points. 10 rebounds. 11 assists. The Beard messed around tonight!

Bleacher Report (@bleacherreport) által megosztott bejegyzés,

A Cleveland Cavaliers elleni hazai győzelemmel a Detroit Pistons lezárta nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát. Andre Drummond 21 ponttal, 22 lepattanóval és 7 gólpasszal segítette győzelemhez a Pistonst, míg csapattársa, Stanley Johnson 26 pontja egyéni rekord.

James ilyen zseniális megmozdulásai ellenére is kkapott a Cavs:

@kingjames finds the open @realtristan13!

NBA (@nba) által megosztott bejegyzés,

Tizenegyedik vereségét szenvedte el a szezonban a címvédő Golden State Warriors, a győztes házigazda Utah Jazz játékosai közül Ricky Rubio 23 pontot szerzett és 11 gólpasszt adott, Joe Ingles és Donovan Mitchell pedig 20-20 pontig jutott.