Két tripla-dupla a rangadón, a 76ers legyőzte LeBronékat

Cleveland Cavaliers v Philadelphia 76ers GettyImageRank2 People Control SPORT HORIZONTAL THREE QUARTER LENGTH Ball Basketball - Sport USA Pennsylvania Philadelphia - Pennsylvania Three People Photography LeBron James Philadelphia 76ers Cleveland Cavaliers
PHILADELPHIA, PA - APRIL 6: Ben Simmons #25 of the Philadelphia 76ers controls the ball against LeBron James #23 of the Cleveland Cavaliers in the first quarter at the Wells Fargo Center on April 6, 2018 in Philadelphia, Pennsylvania. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mitchell Leff/Getty Images/AFP
Ben Simmons és LeBron James párbaját, valamint a hazaiak sikerét hozta a Philadelphia 76ers és a Cleveland Cavaliers összecsapása az NBA pénteki játéknapjának rangadóján.

A hazai pályán játszó 76ersben ezúttal is Ben Simmons vitte a prímet, aki 27 pontja mellét 15 lepattanót is szedett, valamint 13 gólpasszal kerekítette ki a tripla-dupláját. A vendég Cavaliers sztárja LeBron James sem szeretett volna lemaradni az ifjú ausztráltól: ő 44 ponttal és 11-11 lepattanóval és assziszttal hozott össze egy tripla-duplát.

A győzelemhez azonban ez nem volt elég, azt a sorozatban 13. sikerét arató Philadelphia szerezte meg, amelyik az első félidőben egészen félelmetesen játszott: 78 pontot szereztek ez első két negyedben, és volt, hogy 30 ponttal vezettek. Ehhez képest végül csak két ponttal nyertek.

Eldőlt, hogy a Toronto Raptors zár a Keleti főcsoport élén, miután a kanadaiak hazai pályán nagyon simán legyőztéfk az Indiana Pacerst. Az alapszakasz során elért 57. győzelem új rekord a franchise történetében.

És, ha már a korábban megemlítettük a jó egyéni teljesítményeket, akkor nem lenne igazságos, ha nem írnánk ide, hogy a Boston Celtics játékosa, Greg Monroe a padról beszállva 27 perc alatt 19 ponttal, 11 lepattanóval és 10 gólpasszal hozott össze egy tripla-duplát.