A tavalyi döntős Cleveland Cavaliers négy ponttal győzni tudott az Indiana Pacers vendégeként, így 2-2-re egyenlített az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának negyeddöntős párharcában.

A Cleveland Cavaliers sikeréhez Hosszú Katinka edző-férje, a 30. születésnapját hétfőn ünneplő Shane Tusup is gratulált. A tréner a bejegyzéséhez azt írta, hogy

a háromszoros olimpiai bajnok felesége is LeBron James mellett van

– Hosszú nagy rajongója a világklasszis kosarasnak –, és bíznak a csapatban.

A meccs hatalmas csatát hozott, a Cleveland Cavaliers 104-100-ra nyert az az Indiana Pacers otthonában.

LeBron James fantasztikusan játszott,

a mezőny legeredményesebb játékosaként 32 pontig jutott, mellette 13 lepattanó, 7 gólpassz, 2 blokk, 1 eladott labda került a neve mellé.

LeBron James #23 megállíthatatlan volt az Indiana ellen Forrás: AFP/2018 Getty Images/Joe Robbins

A Milwaukee Bucks hazai pályán 104-102-re legyőzte a Boston Celtics, így

két vereség után 2-2-re egyenlített a Keleti főcsoport negyeddöntőjében.

A hazaiak a harmadik negyed közepén már 20 ponttal vezettek (65-45), a Celtics azonban óriási hajrával visszajött és egy perccel a vége előtt előnybe került. A Bucks Malcolm Brogdon triplájával kétpontos előnybe került, ezt Al Horford két büntetővel egalizálta, végül Jannisz Antetokunmpo öt másodperccel a vége előtt döntött.

A párharc egyik érdekessége, hogy

a Boston még sosem bukott playoff-párharcot 2-0-ás vezetésről (35/0),

míg a Milwaukee sosem fordított (0/13) ilyen hátrányból.

A fővárosi együttes az első kiemelt Torontót úgy verte meg, hogy két negyed után a Raptors még 11 ponttal vezetett, majd a Wizards hiába egyenlített a harmadik szakasz végére, a negyedik periódus elején ismét kicsit ellépett tőle a Raptors. A washingtoniak aztán négy perccel a vége előtt átvették a vezetést, s végül nyolc ponttal nyertek.

A hazaiaknál Bradley Beal 31 ponttal, míg John Wall 27 ponttal és 14 gólpasszal zárt, a vendégeknél DeMar DeRozan volt a legjobb 35 ponttal.

A nap egyetlen nyugati meccsén a San Antonio Spurs a korábbi három mérkőzés után kifejezetten meglepőnek nevezhető, sima győzelmet aratott a címvédő Golden State Warriors ellen. Az első három meccsen a Warriors nagy fölényben játszott,

ezúttal viszont a texasi együttes egyetlen percig sem volt hátrányban a meccsen, melyet 13 ponttal nyert meg.