NBA: a Phoenix öt év után nyert a Warriors ellen

Phoenix Suns
PHOENIX, ARIZONA - MARCH 04: (L-R) Deandre Ayton #22, Kelly Oubre Jr. #3 and Tyler Johnson #16 of the Phoenix Suns celebrate after defeating the Milwaukee Bucks in NBA game at Talking Stick Resort Arena on March 04, 2019 in Phoenix, Arizona. The Suns defeated the Bucks 114-105. Christian Petersen/Getty Images/AFP
A Phoenix Suns 2014 óta először tudott nyerni a címvédő Golden State Warriors ellen az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi játéknapján.

Ezzel véget ért az NBA jelenlegi leghosszabb, 18-as vereségszériája, a Suns 2014 novemberében győzte le legutóbb a Warriorst. A Suns előzőleg sorozatban 20 találkozót vesztett nyugati főcsoportba tartozó ellenfél otthonában. A Phoenix vezére a 37 pontos Devin Booker volt, aki a negyedik negyedben egyhuzamban 13 pontot dobott.

A kétszeres All Star-válogatott kameruni Joel Embiid 33 ponttal és 12 lepattanóval tért vissza a Philadelphiához egy hónapos térdsérülése után, míg a Toronto klubrekordot állított be 21 triplával a Miami ellen. A Raptors korábban csak egyszer, 2005-ben hozott össze 21 hármast egy meccsen.

A Houston sorozatban nyolcadik győzelmét aratta Dallasban, a Mavericks utóbbi 11 mérkőzéséből a tizediket vesztette el. Az 50/17-es mérleggel ligaelső Milwaukee kikapott San Antonióban, a Spurs egyhuzamban öt sikernél tart.