A Toronto Raptors két idegenben elszenvedett vereség után vasárnap hazai pályán, kétszeri hosszabbítás után, legyőzte a Milwaukee Bucksot az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keleti főcsoportdöntőjében.

A kanadai gárda diadalából Kawhi Leonard oroszlánrészt vállalt 36 ponttal és 9 lepattanóval, ráadásul egymaga nyolc pontot szerzett a második ráadásban. A 27 éves játékos 13 büntetőből csak egyet rontott el, és az előző mérkőzéseket is figyelembe véve 21 sikeres dobás után hibázott először a vonalról.

Kawhi Leonard (jobbra) volt ezúttal is a Raptors legjobbja Forrás: AFP/2019 Getty Images/Gregory Shamus

A Bucks görög sztárja, a hajrában kipontozódott Jannisz Antetokunmpo ezúttal 12 pontig és 23 lepattanóig jutott úgy, hogy 16 mezőnykísérletéből csak 5 volt sikeres. Az alapszakaszgyőztes Milwaukee a meccs első kosara, 2-0 után a második hosszabbításban, 105-103-nál vezetett újra, és 10/2-re rontotta győzelmi mérlegét a playoffban.

Eredmény:
keleti főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:
Toronto Raptors-Milwaukee Bucks 118-112 - kétszeri hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Milwaukee javára.