Luka Doncic máris beírta magát a Dallas Mavericks történelmébe

New Orleans Pelicans v Dallas Mavericks GettyImageRank2 SPORT nba BASKETBALL
DALLAS, TEXAS - MARCH 04: Luka Doncic #77 of the Dallas Mavericks drives to the basket against Zion Williamson #1 of the New Orleans Pelicans and Lonzo Ball #2 of the New Orleans Pelicans in the second quarter at American Airlines Center on March 04, 2020 in Dallas, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Tom Pennington/Getty Images/AFP
Magyar idő szerint csütörtökre virradó éjjel a Dallas Mavericks hazai pályán hosszabbításban 127-123-ra legyőzte a New Orleans Pelicans csapatát, nem kis részben az ismét remeklő Luka Donincnak köszönhetően.

A második idényét taposó, 21 éves szlovén irányító 30 ponttal, 17 lepattanóval és 10 gólpasszal ért el tripla duplát, ami már a 22. volt a karrierje során, ezzel megdöntötte Jason Kidd dallasi franchise-rekordját. És ő lett a liga történetének ötödik olyan játékosa, aki egy szezonban összehozott tíz olyan tripla duplát, amikor legalább 30 pontot ért el.

Doncic lett csapattársa, a center Kristaps Porzingis ugyancsak szép estét zárt, ő 34 ponttal és 12 lepattanóval vette ki a részét a sikerből. A vendégek legnagyobb sztárja, az újonc Zion Williamson 35 perc alatt 21 pontot szerzett.

A ligaelső Milwaukee Bucks úgy nyert hazai pályán 119-100-ra az Indiana Pacers ellen, hogy már az első negyedben 22 ponttal vezetett (33-11), majd a vendégek a harmadik negyed első percében kiegyenlítettek (58-58), ezt követően pedig megint elhúzott a Bucks. A hazaiak legjobbja ezúttal is a 29 pontot és 12 lepattanót szerző görög Giannis Antetokounmpo volt.

A Miami Heat klubrekord-beállítást jelentő 22 hárompontost (44 kísérletből) elsüllyesztve nyert hazai pályán az Orlando Magic ellen. A hazaiak játékosa, Duncan Robinson úgy ért el 27 pontot, hogy csak a triplavonalon túlról talált be, összesen kilenc alkalommal.