Szenzáció az NBA-ben: kiesett a címvédő Los Angeles Lakers

Phoenix Suns v Los Angeles Lakers - Game Six GettyImageRank2 nba Horizontal SPORT BASKETBALL
LOS ANGELES, CALIFORNIA - JUNE 03: Markieff Morris #88, Wesley Matthews #9 and Kyle Kuzma #0 of the Los Angeles Lakers react in a 113-100 Phoenix Suns win during game six of the Western Conference first round series at Staples Center on June 03, 2021 in Los Angeles, California. Harry How/Getty Images/AFP NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Harry How / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A címvédő Los Angeles Lakers csütörtökön negyedszer is kikapott a Phoenix Suns csapatától az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, így az első fordulóban búcsúzott. A liga első számú szupersztárja, LeBron James bukott velük.

A párharc hatodik meccsén Devin Booker, a vendégek klasszisa tarthatatlan volt, csak az első negyedben 22 pontot szerzett, és végül 47-tel zárt - 10-ből 8 hárompontos kísérlete sikerese volt -, valamint akadt 11 lepattanója is. A Suns 2010 óta először nyert párharcot a playoffban.

LeBron James, a Lakers négyszeres NBA-bajnok szupersztárja 18 éves pályafutása során először búcsúzott aktuális csapatával a rájátszás első körében.

A Phoenix a második fordulóban a Denverrel találkozik, amely ugyancsak idegenben zárta le a Portland elleni párharcot. A Nuggets a 36 pontos Nikola Jokic vezérletével a harmadik negyedben 14 pontos hátrányt ledolgozva diadalmaskodott. Michael Porter Jr., a Nuggets játékosa az első negyedben 6 hárompontost dobott, amivel NBA-rekordot állított be az egy negyedben szerzett triplák terén.

Eredmények, rájátszás, 1. forduló:
Nyugati főcsoport:
Los Angeles Lakers-Phoenix Suns 100-113
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Phoenix javára.

Portland Trail Blazers-Denver Nuggets 115-126
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Denver javára.