A tokiói olimpiára címvédőként készülő amerikai női kosárlabda-válogatott kikapott az észak-amerikai liga (WNBA) legjobbjaitól a szerdai WNBA All Star-gálán.

A Las Vegasban 5175 néző előtt rendezett mérkőzésen a liga csapata 93-85-re nyert, főként a gála legértékesebbjévé választott Arike Ogunbowale 26 pontja révén.

A nemzeti együttesben az olimpiai és világbajnok, WNBA- és Euroliga-győztes Brittney Griner 17, a szintén ötkarikás és vb-aranyérmes Breanna Stewart 15, míg a négyszeres olimpiai és világbajnok Sue Bird 4 ponttal zárt.

A'ja Wilson épp kosárra tör a WNBA All Star-gálán Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Ethan Miller

Az ősztől a magyar bajnok Sopron Basketet erősítő Napheesa Collier 2 pontot szerzett az amerikai válogatottban,

míg a tripladobó-versenyt a magyar nemzeti csapatban is megfordult Quigley Allie nyerte - pályafutása során harmadszor.