A Golden State Warriors 13 pontos hátrányt ledolgozva nyert a Cleveland ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Az éllovas vendégek sikeréből Stephen Curry negyven ponttal vette ki a részét,

ebből húszat a negyedik negyedben dobott.

Nemanja Bjelica 14, Andrew Wiggins pedig 12 ponttal járult hozzá a Warriors győzelméhez, Draymond Green négy pontja mellé 14 lepattanót gyűjtött.

Stephen Curry idén elképesztő Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Jason Miller

A Golden State sorozatban kilencedik alkalommal verte meg a Clevelandet és 2017 januárja óta 17 siker mellett csupán egyszer veszített vele szemben.

Denverben a Philadelphia 76ers többek között Tyrese Maxey 22, valamint Seth Curry 20 pontjának is köszönhetően legyőzte a vendéglátó Nuggetset,

és ezzel megszakította öt mérkőzés óta tartó sikertelen sorozatát.

A hazaiaknál Nikola Jokic volt a legeredményesebb 30 ponttal, 10 lepattanóval és hét gólpasszal (assziszt).

A Miami Heat egymás után negyedik meccsét nyerte meg, ezúttal otthon, a Washington Wizardsszal szemben. Jimmy Butler 32, Bam Adebayo 20, Gabe Vincent pedig 18 ponttal vette ki a részét a hazaiak győzelméből, míg a másik oldalon Bradley Beal 30 pontot dobott.

A Toronto Raptors

a legutóbbi hét összecsapásából a hatodikat veszítette el, mégpedig a Utah Jazz vendégeként,

hiába dobott Gary Trent Jr. egyéni idénycsúcsot jelentő 31 pontot. A hazaiaknál Rudy Gay és Donovan Mitchell egyformán 20-20 pontot szerzett.

Minneapolisban a San Antonio Spurs sorozatban negyedik vereségét könyvelhette el, 25 pontos különbséggel maradt alul a Minnesotával szemben.