Az 51 pontos Kevin Durant vezérletével a Brooklyn Nets 116-104-re nyert a Detroit Pistons otthonában az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A három negyeden át kiegyenlített találkozót a záró felvonás döntötte el, amelyet a Nets 17 pontos különbséggel (30-13) nyert meg. Durant 51 pontja mellett még hét lepattanót és kilenc gólpasszt könyvelt el. A liga utolsó helyén álló Pistons sorozatban a 12. vereségét szenvedte el, a szezonban négy győzelem mellett már 22. alkalommal maradt alul.

Kevin Durant több mint félszáz pontot dobott Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Todd Kirkland

LeBron James karrierje 101. tripla duplájával segítette győzelemhez a Los Angeles Lakerst, amely 106-94-re múlta felül a vendég Orlando Magic gárdáját. Utóbbi egymást követő ötödik összecsapását bukta el.

James ezúttal 30 ponttal, 11 lepattanóval és 10 gólpasszal zárt, csapattársai közül Talen Horton-Tucker és Russell Westbrook egyformán 19 pontig jutott.

Sorozatban ötödik hazai meccsét veszítette el az Oklahoma City, a Thunder ezúttal a Dallas Mavericksszel szemben maradt alul - méghozzá 103-84-re -, pedig utóbbi sincs kiváló formában, legutóbbi 13 mérkőzésén csupán a negyedik győzelmét aratta.

Jannisz Antetokunmpo tripla duplával (20 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz), Khris Middleton 24 ponttal segítette újabb győzelemhez a címvédő Milwaukee Buckst, amely a New York Knicks otthonában nyert 112-97-re.

Antetokunmpo kilenc hónap után ért el ismét tripla duplát.

Jakob Pöltl és Derrick White 24-24 ponttal, Dejounte Murray tripla duplával (10 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz) vette ki részét a San Antonio Spurs győzelméből, amely otthon 112-97-re kerekedett a New Orleans Pelicans fölé.

Lezárta öt vereségből álló rossz sorozatát a Minnesota, a Timberwolves a Portland vendégeként győzött 116-111-re.