Elképesztő csoda: 35 pontos hátrányt ledolgozva nyert a Clippers

Los Angeles Clippers v Los Angeles Lakers GettyImageRank1 nba bestof topix Horizontal SPORT BASKETBALL
LOS ANGELES, CALIFORNIA - DECEMBER 03: Marcus Morris Sr. #8 of the LA Clippers celebrates his three pointer with Luke Kennard #5, Terance Mann #14 and Paul George #13 during a 119-115 win over the Los Angeles Lakers at Staples Center on December 03, 2021 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE Harry How/Getty Images/AFP (Photo by Harry How / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A Los Angeles Clippers a félidőben még 30 pontos hátrányban volt, végül azonban egypontos különbséggel legyőzte a házigazda Washington Wizards együttesét az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján.

Az első félidőben a Clippers 35 pontos hátrányban volt, húsz másodperccel a vége előtt még elérhetetlennek tűnt a győzelem, ugyanis hét pont volt a különbség. Aztán mégis megtörtént a csoda.

A Clippers sikerének egyik letéteményese Luke Kennard volt, aki a mérkőzés utolsó kilenc másodpercében hét pontot is dobott, összességében pedig 25 ponttal zárt.

Ennél nagyobb hátrányt legutóbb 1996-ban dolgozott le NBA-csapat – akkor a Utah Jazz mínusz 36-ról verte a Denver Nuggetset –, annak esélye pedig, hogy egy csapat az utolsó húsz másodpercre fordulva legalább hétpontos hátrányban legyen és mégis nyerjen, egészen csekély: a legutóbbi húsz idény 16 239 alapszakaszi meccse közül egy torkollott ilyen finisbe, és azt az egyet is hosszabbításban húzta be a Cleveland Cavaliers az Orlando Magic ellen 2014-ben.

A Los Angeles a harmadik és a negyedik negyedben összesen 80 pontot szerzett, a Washington pedig sorozatban negyedszer kapott ki.

A félidőben még 30 pontos volt a Clippers hátránya, mégis nyerni tudott Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Harry How

Győzött a másik Los Angeles-i együttes is, a Lakers a 33 pontos LeBron James vezérletével diadalmaskodott a Brooklyn Nets vendégeként.

Folytatta jó sorozatát Joel Embiid, a Philadelphia 76ers játékosa, aki a legutóbbi 19 meccsen átlagosan 33,3 pontot dobott. Ezúttal 42-vel zárt a vendég New Orleans Pelicans felett aratott tízpontos siker alkalmával.