A Boston már az első negyedben eldöntötte a Miami elleni rangadót az NBA-ben

Miami Heat v Boston Celtics - Game Four GettyImageRank2 nba Horizontal SPORT BASKETBALL
BOSTON, MASSACHUSETTS - MAY 23: Robert Williams III #44 of the Boston Celtics dunks the ball against the Miami Heat during the third quarter in Game Four of the 2022 NBA Playoffs Eastern Conference Finals at TD Garden on May 23, 2022 in Boston, Massachusetts. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Winslow Townson/Getty Images/AFP (Photo by Winslow Townson / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A Boston Celtics otthon 102-82-re legyőzte a Miami Heat együttesét hétfőn este, így a párharc negyedik felvonását követően 2-2-re alakította az állást az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keleti főcsoportjának döntőjében.

A házigazdák remek első negyeddel (29-11) azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a folytatásban is végig ők irányítottak. A záró negyed előtt 24 ponttal vezettek, a Heat már nem volt képes megszorítani sem ellenfelét.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a bostoni Jayson Tatum 31 ponttal zárt, ebből 12-t az első negyedben szerzett.

A Miami kiválósága, a kisebb sérüléssel bajlódó Jimmy Butler ezúttal adós maradt a kiugró teljesítménnyel, a rendelkezésére álló 27 perc alatt 14 kísérletéből mindössze három volt sikeres. Butler elmondta: nem százszázalékos állapota sem mentség erre a gyenge teljesítményre.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő mérkőzése helyi idő szerint szerda este lesz Miamiban.