Új hős született Las Vegasban a Stanley-kupa döntőjében - videók

2023 NHL Stanley Cup Final - Game Two GettyImageRank2 18-19 Years Falling Looking USA Nevada Las Vegas Winter Sport Photography Florida Panthers 33 National Hockey League Playoffs Game Two Stanley Cup Finals Round One 2023 Hockey Into The Net PersonalityI
LAS VEGAS, NEVADA - JUNE 05: Matthew Tkachuk #19 of the Florida Panthers crashes into the net as Adin Hill #33 of the Vegas Golden Knights looks on during the first period in Game Two of the 2023 NHL Stanley Cup Final at T-Mobile Arena on June 05, 2023 in Las Vegas, Nevada. Bruce Bennett/Getty Images/AFP (Photo by BRUCE BENNETT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A Vegas Golden Knights 7-2-re legyőzte a vendég Florida Panthers csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley Kupa-döntőjének második mérkőzésén, hétfőn, így 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Döntő, 2. mérkőzés:
Vegas Golden Knights-Florida Panthers 7-2 (2-0, 2-0, 3-2)
gól: Marchessault (8., 43.), Martinzez (18.), Roy (23.), Howden (28., 58.), Amadio (51.), illetve Lundell (41.), Tkachuk (53.)
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Vegas javára.

Az egyaránt fennállása első Stanley Kupa-sikeréért hajtó csapatok két nappal ezelőtti összecsapásán 5-2-es vegasi siker született úgy, hogy a csata a harmadik hardmadban dőlt el. Ezúttal viszont minden simább volt.

A 8. percben Jonathan Marchessault emberelőnyben talált be, majd egy sikeresen kivédekezett emberhátrány után Alec Martinez növelte a különbséget. Rögtön a fordulás után Nicolas Roy nem hibázott. Mindhárom találatban közös volt, hogy a Floridát a rájátszásban eddig a hátán cipelő orosz kapus, Szergej Bobrovszkij takarás miatt nem láthatta a lövéséseket. A 28. percben számára véget ért az este, mivel Brett Howden is bevette kapuját, így már 4-0 volt az állás. Alex Lyon állt be helyére. A túltoldalon viszont ezúttal is parádézott Adin Hill, aki 29 védést mutatott be, köztük ilyet is:

Hillnek óriási rajongótábora lett az elmúlt hetekben, sokan már Pittsburgh Penguins legendás kapusát, Marc-André Fleuryt övező őrületről beszélnek, amiben van is valami. Így reagáltak a vegasi drukkerek, amikor bemutatták Hillt a meccs előtt:

És még egy mondat Hillről: ő maga is hozzátesz, hogy szépen hízzon a nimbusza, a közönség pedig imádja minden megmozdulását. Akár azt, amikor a koronggal zsonglőrködik Maradona módjára:

Vagy éppen azt, amikor elkergeti a keménykedni próbáló floridai csatárt:

De vissza a meccshez: a záró játékrész 14. másodpercében Anton Lundell egy szerencsés találattal szépített, kísérlete Martinez lábáról pattant be. Azonban kevesebb mint két perc múlva Marchessault felavatta a Panthers cserekapusát, Michael Amadio pedig a harmad derekán járt túl az eszén. Bár Matthew Tkachuk beütötte a második vendég találatot, a hajrában Howden sem tévesztett célt, így meglepően simán diadalmaskodott a Vegas.

Marchessault végül három ponttal, két góllal, valamint egy gólpasszal zárt, és sorozatban - klubcsúcsbeállításnak számító - hét playoff-összecsapáson szerzett pontot, szám szerint 11-et (7 gól, 4 assziszt). Adin Hill 29 védéssel járult hozzá a mostani sikerhez.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc magyar idő szerint péntek hajnalban folytatódik a floridai Sunrise-ban.