Cseh megdöngette a magyar rekordot

Cseh László
Netánja, 2015. december 4. Cseh László a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság férfi 200 méteres vegyesúszásának döntőjében 2015. december 4-én. (MTI/EPA/Abir Szultan)
Egyéniben tizennégyen próbáltak szerencsét a magyar csapatból, és közülük öten folytathatják a délutáni-esti döntőkben az izraeli Netanjában zajló rövidpályás Európa-bajnokságon. A vasárnapi zárónapon fináléba jutott a férfi vegyes váltó, Jakabos Zsuzsanna pedig elődöntős a legrövidebb gyorstávon.

Az idei Eb-n már hat aranyéremnél tartó Hosszú Katinka előbb bemelegített 50 méter gyorson, ahol is a kilencedik időeredményt produkálta 24,51 másodperccel, alig elmaradva országos csúcsától (24,43).

Utána viszont a teljes mezőnyt tekintve a legjobb volt a 400 méter gyors selejtezőjében 4:01.68 perccel.

A szám döntőjébe jutott Kapás Boglárka is, akinek teljesítménye (4:02.64) a teljes rangsorban az ötödik pozícióhoz volt elegendő.

A legjobb idővel biztosította helyét a döntőben 200 méter pillangón a kétszeres netanjai Európa-bajnok Cseh László, aki 1:51.54 perccel közel került négy esztendeje úszott magyar rekordjához (1:50.87). Vele tartott a legjobb nyolc közé a 400 méteres vegyes úszásban győztes Verrasztó Dávid is, aki a még továbbjutást érő nyolcadik helyen zárt (1:54.39).

Cseh László majdnem megdöntötte az egyéni csúcsát Forrás: MTI/EPA/Abir Szultan

Kellemes meglepetést úszott a váltó

Nem várt kellemes meglepetésként finalista lett Sebestyén Dalma is, aki 200 méter mellen a hetedik időt érte el (2:23.20), és a 4 x 50 méteres távon versengő férfi vegyes váltóknál nyolcadikként (1:35.63) még éppen "befért" a döntőbe a Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim összeállítású négyes is.

Az 50 méteres női gyors előfutamaiban Jakabos Zsuzsanna a 10. időt (24,61) úszta, így ott lehet a délutáni elődöntőben.

Ugyanakkor a már csak a 400-as fináléra összpontosító Hosszú visszalépett a számtól.

Nem úszik délután Kenderesi Tamás, aki kilencedik lett 200 méter pillangón (1:54.41), igaz - mivel Cseh és Verrasztó is gyorsabb volt nála - eleve kiszorult volna a nyolcas döntőből az egy nemzetből csak a két legjobb továbbjutását lehetővé tevő szabály miatt.

Kenderesi Tamás mindent megtett, de ez most kevésnek bizonyult Forrás: Swimming World

Ugyancsak hiába próbálkozott délelőtt 50 méter gyorson Molnár Flóra (25,21 mp, 34. hely) és Joó Sára (25,63, 43.), 50 méter háton Nagy Péter (24,79, 30.) és Földházi Dávid (24,89, 39.), 200 méter mellen Sztankovics Anna (2:27.51, 20.), 400 méter gyorson pedig Novoszáth Melinda (4:08.59, 16.) és Juhász Adél (4:11.15, 22.).