Hosszú a hatodik, Cseh a negyedik aranyát nyerte

Hosszú Katinka, úszás
Austin, 2016. január 17. Hosszú Katinka a női 400 méteres vegyesúszás döntőjében az austini nemzetközi úszóversenyen 2016. január 16-án. (MTI/AP/Stephen Spillman)
Hosszú Katinka, Cseh László és Balog Gábor is egy-egy számban győzött vasárnap, a luxembourgi nemzetközi pénzdíjas úszóverseny befejező napján.

Hosszú, aki pénteken 400 méter vegyesen, szombaton pedig 200 méter gyorson, 50 méter pillangón, 100 méter háton és 200 méter vegyesen nyert, a zárónapon 100 méter gyorson utasította maga mögé a teljes mezőnyt.

A klasszikus távon 54.58 másodperces új versenycsúccsal lett első. A tíz fővel rendezett döntők közül Hosszú 400 méter gyorson (4:10.45 p), 50 méter háton (28.34 mp) és 200 méter háton (2:12.80) egyaránt ezüstérmesként zárt, 100 méter pillangón (1:01.48) pedig kilencedik lett. Utóbbi szám fináléjában Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyet szerezte meg (59.73).

Hosszú Katinka Forrás: MTI/AP/Stephen Spillman

Cseh László, aki az első napon 400 méter vegyesen, majd szombaton 200 méteres vegyesúszásban és 200 méter pillangón versenyrekorddal győzött, vasárnap a luxembourgi viadal történetének eddigi legjobb eredményével (51.40) nyerte a 100 méter pillangót is, amelyben tavaly nyáron világbajnoki bronzérmes volt Kazanyban.

Az utolsó nap harmadik magyar aranyérmét Balog Gábor nyakába

Cseh László Forrás: AFP/Jack Guez

akasztották, ugyanis 200 méter háton (2:01.81) elsőként csapott a célba. Ugyanő hetedik lett 50 méter háton (26.24).

A férfimezőny harmadik magyarja, Takács Krisztián 100 méter pillangón (54.11) hatodikként, 100 méter gyorson (51.88) pedig tizedikként végzett.