Cáfolja a bundavádakat a lett csapatkapitány

Vágólapra másolva!
Cáfolta a lett labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Vitalijs Astafjevs, hogy bundázással gyanúsította volna meg az oroszokat a múlt szerdai, 1-1-re végződött rigai világbajnoki selejtező után.
Vágólapra másolva!

"Én csak azt mondtam az újságírónak, hogy azt a pletykát hallottam: pénzt ajánlottak fel nekünk. El sem tudom képzelni, hogy ekkora vihar támadt a mondandóm után" - nyilatkozta az orosz Szport-Ekszpressz című orosz lapnak a 116-szoros válogatott játékos.

A hazájában megjelenő Sporto Avize viszont így idézte fel az orosz Rubin Kazánban légióskodó, a vb-selejtezőn eredményes játékost: "Hatalmas összeget ajánlottak fel nekünk, ha elveszítjük a meccset."

A cikket jegyző újságíró, Askolds Uldrikis kitart amellett, hogy ő pontosan közölte Astafjevs szavait. "Mindent fenntartok. A játékos megjegyezte, nem csak pletyka a megvesztegetési kísérlet, hanem tény!"

Nyikita Szimonjan, az orosz szövetség alelnöke határozottan cáfolta az állítást, mondván: valószínűleg inkább "célzott rágalmazásról" van szó.

A lett szövetség szóvivője ugyancsak tagadta, hogy tudomása lenne bármiféle vesztegetési kísérletről.