Nasri kimaradt a francia keretből

Vágólapra másolva!
Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kedden végleges, 23 fős keretet hirdetett a június 12-én kezdődő brazíliai világbajnokságra.
Vágólapra másolva!

A csapat legnagyobb hiányzója Samir Nasri, az angol bajnok Manchester City középpályása, aki vasárnap az utolsó Premier League-forduló után jelezte, nem számít arra, hogy a szakvezető meghívja együttesébe.

"Samir a Manchester Citynek fontos tagja, ám a válogatottban nem teljesített olyan jól, mint klubjában. Nem a legjobb 23 játékost válogattam be, hanem a legjobb csapat kialakítására törekedtem" - indokolta döntését a játékosként világ- és Európa-bajnok szakember.

A névsorban több meglepetés nincs, így Deschamps listáján szerepel többek között Franck Ribery, Karim Benzema, Paul Pogba és Blaise Matuidi is.

A 23-as francia keret:
kapusok: Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marseille), Mickael Landreau (Bastia)
védők: Mathieu Debuchy (Newcastle), Lucas Digne (Paris Saint-Germain), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal), Eliaquim Mangala (Porto), Bacary Sagna (Arsenal), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real Madrid)
középpályások: Yohan Cabaye (Paris Saint-Germain), Clement Grenier (Olympique Lyon), Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle United), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille)
csatárok: Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Loic Remy (Newcaste United), Franck Ribery (Bayern München)
tartalékok: Stephane Ruffier (Monaco), Loic Perrin (St Etienne), Maxime Gonalons (Olympique Lyon), Morgan Schneiderlin (Southampton), Benoit Tremoulinas (Dinamo Kiev), Alexandre Lacazette (Olympique Lyon), Remy Cabella (Montpellier)