Célfotó döntött a nyíltvízi úszoknál 10 km-en

Az orosz Vlagyimir Gyjatcsin nyerte a 12. vizes vb férfi nyíltvízi úszás 10 kilométeres versenyszámát szerdán 1:55:32.52 órás idővel. A verseny két magyar indulója közül Gercsák Csaba a kiváló 10., míg testvére, Balázs a 24. helyen ért célba.

Az ezüstérmet az 5 kilométeres táv világbajnoka, az 5 és 10 kilométeres táv Európa-bajnoka, a német Thomas Lurz szerezte meg, 6 század másodperccel lemaradva Gyjatcsin mögött. Bronzérmes az orosz Jevgenyij Dratcev, aki az 5 kilométeres távon vasárnap a második helyen végzett Lurz mögött.

Forrás: EPA

Itt még sem Lurz (balra), sem Gyjatcsin nem tudta, hogy melyikük nyert

A mindössze 18 éves Gercsák Csaba, aki a rövidebb távon is tizedik volt, alig több mint 27 mp-et kapott a győztestől, míg bátyja 55 mp-cel maradt el Gyjacsintól. A távnak 54 versenyző vágott neki.

nyíltvízi úszás, férfi 10 km, világbajnok:
Vlagyimir Gyjacsin (Oroszország) 1:55:32.52 ó
2. Thomas Lurz (Németország) 1:55:32.58
3. Jevgenyij Dracev (Oroszország) 1:55:47.31
...10. Gercsák Csaba 1:55:59.96
...24. Gercsák Balázs 1:56:28.26

A műugró viadalok harmadik számában, a férfiak 1 méteres versenyében is kínai siker született a vizes sportok Melbourne-ben zajló 12. világbajnokságán.

Az aranyérmet Lo Jü-tung szerezte meg honfitársa, Ho Csung előtt. A dobogó harmadik fokára az olasz Christopher Sacchin állhatott fel.