A Japán elleni magabiztos győzelem után (20–11) a franciákkal játszik a női magyar vízilabda-válogatott kedden 20 óra 10 perckor a Hajós Alfréd uszodában.

Az első fordulóban a francia válogatott csúnya, 17–2-es vereséget szenvedett a hollandoktól, akik már az első negyedben hét góllal vezettek. Sokkal nagyobb fantáziával és frissességgel játszottak,

a franciák csak a harmadik negyedben tudtak először betalálni a jól védő Willemsz kapujába.

Ehhez kellett az is, hogy a mérkőzés második felére kicsit alábbhagyott a hollandok lendülete, és a biztos vezetés tudatában valamennyi játékosukat medencébe küldték, ezt kihasználva szereztek két gólt a franciák.

A magyarok ellen a tisztes helytállás lehet a franciák célja Fotó: Mudra László - Origo

A magyarok ellen legfeljebb a tisztes helytállás lehet a céljuk,

hiszen a mieink magabiztosan, habár nem teljesen lenyűgöző védekezéssel ütötték ki a japánokat. „Kicsit brazil focis meccsen vagyunk túl,

– nyilatkozott önkritikusan Bíró Attila szövetségi kapitány.

Dr. Kemény Dénes a Magyar Vízilabda-szövetség elnöke viszont blogbejegyzésében megvédte a kapusokat,

szerinte az 50 százalék közeli védési mutató egész jó volt a gyors és kiszámíthatatlan japán lövésekkel szemben.

A magyarok magabiztos játékkal ütötték ki a japánokat Fotó: Mudra László - Origo

A magyarok nem vehetik félvállról a franciákat, ezzel kapcsolatban Gangl Edina elmondta, brusztolós meccsre számít, ahol a gólkülönbség miatt egyáltalán nem mindegy az eredmény. A hollandok a második fordulóban 20–8-ra verték Japánt,

így a csoportgyőzelemről vélhetően a magyar-holland párharc dönt majd.

A csoport állása: 1. Hollandia 4 p, 2. Magyarország 2 p, 3. Japán 0 p, 4. Franciaország 0 p.