A negyeddöntőért játszanak a magyar pólóslányok

Illés Anna
Illés Anna (j) és a francia Lea Bacheilier a női vízilabdatorna C csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában
A csoportgyőzelem a tét a magyar-holland női vízilabda mérkőzésen, amelyet csütörtök este 20 óra 10 perckor rendeznek a Hajós Alfréd uszodában.

A nap meccsén az első két fordulóban fölényes győzelmet arató női pólóválogatottunk a vb-ezüstérmes és szintén brillírozó Hollandiával játszik a csoportelsőségért. "Nem az volt a cél, hogy többet lőjünk a franciáknak, mint a hollandok, a lényeg az volt, játsszunk egy jót, több lőtt, és kevesebb kapott góllal, mint a japánok ellen.

- olvasható Bíró Atilla szövetségi kapitány nyilatkozata az esemény honlapján.

A hollandok ellen is győzelemre játszanak a magyar pólóslányok Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyaroktól már minden egyes mezőnyjátékos szerzett gólt a tornán, így az önbizalom megvan,

a hazai közönség támogatása pedig rendkívül sokat jelent a lányoknak.

A szintén négypontos hollandok 20-8-ra győzték le Japánt az előző körben, ezzel kapcsolatban Arno Havenga kapitány úgy fogalmazott, hogy jól kezdtek, de elkalandozott a figyelmük. "A meccs második felére ismételten kicsit jobban irányítottunk, és a koncentráció is jobban ment. Jó érzésekkel fejeztük be a mérkőzést.

A magyar-holland meccs a csoportelsőségről dönt Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A csoport másik meccsén a franciák 9-8-ra verték a japánokat, ez egyben azt is jelenti, hogy

az esti rangadón a magyaroknak elég a döntetlen Hollandia ellen a csoportelsőséghez

(A magyarok 19, a hollandok pedig "csak" 15 góllal verték a franciákat).

A csoportelső automatikusan kvalifikálja magát a negyeddöntőbe, míg a másodiknak szombaton nyolcaddöntőt kell játszania.

A C-csoport állása: 1. Magyarország 4p, 2. Hollandia 4p, 3. Franciaország 2p, 4. Japán 0p

Eredmények
vízilabda (Margitsziget), nők, 3. forduló:
D csoport:
Görögország-Ausztrália 11-8 (2-2, 3-3, 3-2, 3-1)
Oroszország-Kazahsztán 15-6 (5-1, 3-2, 4-2, 3-1)
A végeredmény: 1. Görögország 4 pont (37-22), 2. Ausztrália 4 (32-20), 3. Oroszország 4 (29-21), 4. Kazahsztán 0