Délelőtt az esélyeknek megfelelően magabiztosan nyert a hazai csapat a szlovák bajnok ellen, este azonban negyedik mérkőzésén vereséget szenvedett a horvát Sibeniktől a férfi vízilabda Euroliga második selejtezőkörének hazai csoportjában. Gerendás György tanítványai így vasárnap a spanyol Barcelona ellen harcolhatják ki a továbbjutást.

Az egri együttes javuló formát mutatott a Nagyvárad elleni pontvesztést követően. Végig kemény, izgalmas mérkőzésen 8-6-ig a magyaroknál volt az előny. A zónázó Sibenik poziciós játékkal mindig felzárkózott, főként a négy gólos Edi Brkic révén.

Gerendás György csapatában fantasztikus formában játszott Varga Zsolt, már 15 perc alatt mesterhármast ért el. Öt perccel a vége előtt már győztesnek látszott az Eger, 8-6-után azonban sorozatban négy előnyt kapott a Sibenik, ráadásul Feltham, Binder és Varga is kipontozódott. A lehetőséget maximálisan kihasználták a horvátok és 9-8-ra megfordították a találkozót.

eredmények, H csoport 3. forduló:
ZF-Eger - Hornets Kosice (szlovák) 10-2 (2-0, 3-0, 2-1, 3-1)
Bárány, Varga 2-2, Feltham, Erdélyi, Hárai, Kiss Cs., Bundschuh, Decker 1-1, illetve Ligocky, Zareva 1-1