A címvédő Vasas és a házigazda Eger csapatainak rangadóján döntetlen született a férfivízilabda-bajnokság kedd esti összecsapásán.

Eredmény, férfi ob I:
ZF-Eger - TEVA-Vasas 7-7 (2-2, 0-1, 3-2, 2-2)
a legjobb góldobók:
Salamon 2, illetve Steinmetz Á., Oeler 2-2

A játéknap csúcscsatáját a Vasas kezdte jobban a Bitskey uszodában, utána azonban fordított a hazai csapat, amely a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter találatával alakította 2-1-re az állást. A Vasas azonban Steinmetz Ádám góljaival előbb egyenlített, majd - már a második negyededben - a vezetést is visszaszerezte (2-3).

A soványka góltermést hozó nyolc perc után, a nagyszünetet követően két ízben is kéttalálatnyi különbség jelezte a fővárosiak jobb helyzetkihasználását (2-4, 3-5), a harmadik játékrész hajrájában azonban beérte riválisát az Eger (5-5).

A befejező negyed elején 6-6-ot mutatott az eredményjelző, amikor - miután Biros kapufára lőtt egy büntetőt - a másfél ezer hazai néző örömére a válogatott Gór-Nagy Miklós kapufás lökettel vette be az ellenfél kapuját (7-6).

Ekkor még bő öt perc volt hátra, de újabb gól csak egyetlen (!) másodperccel a vége előtt esett, amikor a piros-kékek újonc német légiósa, Moritz Oeler emberelőnyből kiegyenlített.

Így az 5. forduló rangadója döntetlennel zárult, ami azt is jelenti, hogy mind az Eger, mind a Vasas megőrizte bajnoki veretlenségét.