Updike és Márai voltak a könyvhét slágerei

Vágólapra másolva!
Az idei könyvhéten a jobboldali közéleti irodalom, az antológiák, Márai, a világirodalomból pedig Updike fogyott a legjobban. A legtöbb kiadó az esős idő dacára a tavalyiakhoz képest sokkal jobb eladási adatokról számolt be.
Vágólapra másolva!

A Fókusz Könyváruháznál az idén jobb eredmények születtek mint tavaly. A két Esterházy-kötet, a Moldova- és a Závada-könyv volt a legsikeresebb, valamint Paulo Coelho regénye, Az alkimista. A kifejezetten a könyvhétre kiadott könyvek közül azok voltak sikeresek, melyeknek a dedikációja is jól sikerült. Ilyen Vámos Miklóstól az Öt Kis Regény. Népszerű volt Veér András Kenya-Tanzánia című útikönyve, Andrew Faludi kötete, Updike-tól a Majd ha fagy, Debreczeni József Orbán-könyve és Romsics Ignác Mítoszok, legendák című összeállítása. Az antológiák idén is sikeresek voltak, a Szép versek, a Körkép és a Könyvember című művek szépen fogytak. A Márai-kultusz folytatódik, az egy kötetben kiadott két kisregény, a Bébi, vagy az első szerelem és A nővér igen kelendő volt. Mérsékeltebb volt a sikere Kepes András kortárs fiatal szerzőket bemutató könyvének, a Könyv-jelzőnek.

A Libri listáját Debreczeni József: Orbán Viktor című könyve vezeti, ám Esterházy Péter: Javított kiadás című kötete is sikeres volt. Nemkülönben Vámos és Márai könyvei. A Magvető forgalma a tavalyinál valamivel nagyobb volt. Kiemelt érdeklődés a következő műveket övezte: Esterházy Péter: Javított Kiadás, Závada Pál: Milota, Rakovszky Zsuzsa: A kígyó árnyéka, Orbán Ottó: Ostromgyűrűben és Nádasdy Ádám: A rend, amit csinálok. Az Év Kiadójától, az Ulpius Háztól úgy értesültünk, leginkább Chaim Potok új regényét, Salamon Pál Sorsolvasóját és Kertész Péter A Komlós című kötetét vitték. Az Osiris a tavalyi forgalom kétszeresét produkálta. Több ezer fogyott a Debreczeni-könyvből, ezt követte Lázár Ervin mesekönyve és Hankiss Elemér Új diagnózisok című munkája. A negyedik a Romsics-könyv, az ötödik pedig Tarkovszkij Naplója.

Az Európa Kiadónál Updike, Auster, Bergman, Susan Sontag és Mrokzek voltak a legsikeresebb szerzők. A Püski standján a legkelendőbb Németh László önéletrajzi írása volt, de sok példány elkelt Gazda József: Az istennel még magyarul beszélgetünk című könyvéből is. Kocsis István Széchenyiről szóló írása, A magyarságtudat regénye iránt ugyancsak nagy volt az érdeklődés. A Helikon standján a Márai-könyvek voltak a legkelendőbbek.