Kurtág-mesterkurzus a CEU rendezésében

Vágólapra másolva!
Október 13-án, hétfőn kezdődött el az a nyolcnapos mesterkurzus, amit a Közép-európai Egyetem (CEU) felkérésére Kurtág György tart. A világhírű zeneszerző és pedagógus az intenzív, nyolcnapos kurzus alkalmával a zeneirodalom néhány klasszikusát elemzi kollégáival. A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola dísztermében tartott magyar nyelvű előadás-sorozat a hét minden napján, tehát a hétvégén is látogatható. A részvétel díjtalan.
Vágólapra másolva!

Október 13-án, hétfőn kezdődött el az a nyolcnapos mesterkurzus, amit a Közép-európai Egyetem (CEU) felkérésére Kurtág György tart.

A CEU új művészeti és kulturális központja, a Center for Arts and Culture idén ősszel kezdte meg működését. Létrehozásának több célja van: a központ új és kritikai kutatásokat kezdeményez a művészetek és humántudományok (határ-)területein; speciális képzést kínál az egyetem hallgatói részére; a szakmai és az érdeklődő közönség számára egyaránt látogatható előadásokat és vitákat kezdeményez a művészetek és a kultúra számos témakörében, valamint alkalmat ad a különböző művészeti ágak (zene, film, irodalom, építészet) sajátos ötvözésére, melyek speciális kiállításokban, bemutatókban és/vagy mesterkurzusokban öltenek testet.

A központ első nyilvános rendezvénye az október 13-a és 20-a között megrendezett Kurtág György-mesterkurzus Csalog Gábor, a Keller Quartett, Katzander Orsolya, Szabadi Vilmos és Bársony Péter részvételével.

Kurtág György, a világhírű zeneszerző és pedagógus az intenzív, nyolcnapos kurzus alkalmával a zeneirodalom néhány klasszikusát elemzi kollégáival - köztük Schubert és Bartók műveit, de természetesen Kurtág-darabok is terítékre kerülnek majd. A műveket zene- és kultúrtörténeti szempontból egyaránt vizsgálják, így egy-egy szonáta vagy concerto-részlet nemcsak puszta illusztrációként szerepel: segítségükkel egy zenei műhely értelmezési folyamatába is betekintést nyerhetnek a résztvevők.

A magyar nyelvű mesterkurzus a hét minden napján, tehát a hétvégén is, délelőtt 10 és 13 óra között, valamint délután 17 órától 20 óráig tart. A kurzus helyszíne a Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola díszterme (Budapest, IX. Köztelek u. 8.). A részvétel díjtalan.