Tekintse meg Hemingway életét a mozikban!

Vágólapra másolva!
Abel Ferrara filmje a tervek szerint Hemingway életének 1948 és 1954 közötti szakaszát mutatja be, A folyón át a fák közé című regényétől Az öreg halász és a tenger-ig, az első Pulitzer-díjtól az irodalmi Nobel-díjig.
Vágólapra másolva!

Abel Ferrara amerikai rendező filmet készül forgatni Ernest Hemingwayről. A rendező, akinek eddigi alkotásai főként az amerikai nagyvárosokban dúló erőszakról szólnak (mint például az Áramszünet), Fernanda Pivano olasz műfordító Hemingway-életrajzából kiindulva készíti el a produkciót, amelynek forgatókönyvét maga Pivano írja majd.

Pivano 1948-ban találkozott először Hemingwayjel az olaszországi Cortinában, és életre szóló barátság alakult ki közöttük. Az írónő már évekkel azelőtt lefordította a Búcsú a fegyverektől című regényt, amely nem volt éppen veszélytelen vállalkozás Mussolini fasiszta diktatúrája idején. Fernanda és Hemingway később is többször találkoztak, és az asszony Kubában is meglátogatta az írót. Az életrajzot személyes élményei, első kézből kapott dokumentumok és soha nem publikált levelek alapján írta meg.

Ferrara filmje a tervek szerint Hemingway életének 1948 és 1954 közötti szakaszát mutatja be, A folyón át a fák közé című regényétől Az öreg halász és a tenger-ig, az első Pulitzer-díjtól az irodalmi Nobel-díjig. Szó lesz a vadászatokról Friuliban és a venetói mocsarakban, helyet kapnak benne az olasz barátok és természetesen "Nanda" is. Visszaemlékezések formájában az első világháború is megjelenik a műben, a Sassari-hadosztály, az utolsó napok Fossaltában, amelyből a Búcsú a fegyverektől született.

A producer auzon fáradozik, hogy a készülő filmhez interjút készíthessenek Fidel Castróval, akit a Kubában töltött évek alatt köztudottan szoros barátság fűzött Hemingwayhez.

Hemingway életéről eddig számos tévé- és dokumentumfilm készült, a filmrendezők érdeklődését azonban csak az utóbbi néhány évben keltette fel a kalandos életű író.