A természetes összetevőkből készült étrend-kiegészítők és vitaminok aranykorát éljük. Kezelések sorát elvégezhetjük magunkon, ha fáj valami, vagy éppen nem tetszik a tükörképünk. Ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy jelenleg mik a legmenőbb, olcsó étrend-kiegészítők a piacon, amelyekért a pénztárcánk is hálás lesz.
Ashwagandha
Más néven álombogyó, indiai ginzeng vagy téli cseresznye. Az ashwagandha az úgynevezett adaptogén növényekhez tartozik. Az adaptogén növények segítenek a stressz hatásainak csökkentésében, valamint hozzájárulnak a hormonális működés egyensúlyának fenntartásához. Az ashwagandha a szorongás mellett csökkenti a depresszió tüneteit, hozzájárul a vércukorszint stabilizálásához, ezáltal növeli az állóképességet, valamint javítja a pajzsmirigyműködést. Hozzájárul a kiegyensúlyozott alváshoz. Érdemes este szednünk.
Spirulina
A spirulina mostanában lett igazán felkapott, pedig már az Azték Birodalomban is használták ezt a kékes-zöld mikroalgát. A spirulina leginkább gyulladásgátló hatásáról ismert, de hatásos lehet allergiás kezelésekben és az ezzel járó kellemetlen tünetek csökkentésében is.
Sörélesztő
A sörélesztő egy természetes B-vitamin-forrás, amely fehérjékben és ásványi anyagokban is gazdag. Leginkább a hajhullás és körömtöredezés kapcsán halljuk, hogy fogyasszunk sörélesztőt, de vércukorproblémák és magas koleszterinszint esetén is érdemes megfontolnunk, hogy beépítjük a táplálkozásunkba.
Kollagén
A kollagén porról többnyire először a szépségápolás jut eszünkbe, pedig a kollagén kulcsfontosságú összetevője a csontjainknak, a bőrünknek és izmainknak. Ízületi panaszok és porckopás esetén érdemes megfontolnunk a kollagénfogyasztást.
Halolaj
A halolaj természetes Omega-3 zsírsavforrás, amely jót tesz a szívünknek és az agyunknak. Csökkenti a vérnyomást és a kortizolszintet is. Az omega-3 zsírsavak halfogyasztásból történő bevitele ugyan egészségesebb, mint kiegészítők formájában, de mindenképpen jó alternatíva lehet, ha kevés halat eszünk, vagy egyáltalán nem is szeretjük. Ügyeljünk rá, hogy valóban hal szaga van a kapszulának, ezért inkább este fogyasszuk, ha szeretnénk elkerülni a kellemetlen szájszagot.
Fontos, hogy mielőtt bármilyen étrend-kiegészítőt kezdünk szedni, konzultáljunk kezelőorvosunkkal. A cikkben említett egészségtippek nem pótolják a kiegyensúlyozott táplálkozást.