Kívül ropogós, belül vajpuha: így készül a tökéletes sült kacsacomb - videó
![kacsacomb](https://cdn.origo.hu/2023/12/mhqRBQQFmgMC3WMk1d_qQbnSp-jERinw0biXRxbqkrI/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50Lzk5NDFiYmFkMzk0NDRlNTg4YWUyYzdmN2MwY2ZkYWVk.webp)
Sokakban felmerül, hogy a kacsa nem ideális választás azok számára, akik odafigyelnek az alakjukra, hiszen esetében a bőr alatt lévő hájréteg valóban vastagabb. Ha a bőrt ropogósra sütjük, ez nem lehet gond. Ha bőr alatt a hájréteg kissé vastagabb, a sűrű beirdalás segíthet, hisz a zsír szépen ki tud sülni.
A kacsahús előkészítése azonban gondos odafigyelést igényel: alaposan nézzük át a bőrét, és csipesszel szedjünk ki belőle minden apró tolltokot (toklászt). Ezután kissé perzseljük meg a szárnyast, majd alaposan mossuk meg, és kívül-belül dörzsöljük be sóval.
A kacsacomb elkészítéséhez a legjobb módszer a konfitálás, azaz a zsírban főzés. Az előkészített combokat hagymával és fokhagymával ízesített kacsazsírban kell főzni-sütni 140 fokos sütőben, vagy akár tűzhelyen 1,5-2 órán át. Végül a vajpuha combokat érdemes nagy lángon megpirítani.
Frissen is tálalhatjuk, de a húst a zsírban is eltehetjük későbbi felhasználásra. Most Kósa Kolos, a Kóstolj Kolossal! című videósorozatunk házigazdája megmutatja, hogyan lesz kívül ropogós, belül vajpuha a sült kacsacomb.
Hozzávalók:
Elkészítése: