Napster-ellenes indítványt terjesztenek az amerikai szenátus elé<br/>

Vágólapra másolva!
A demokraták politikai intézetének munkatársai a napokban indítványt terjesztenek a szenátus elé, arra kérve a testületet, vizsgálja felül a digitális szerzői jogi törvényt, és tegyen lépéseket a Napsterhez hasonló jogsértések ellen.
Vágólapra másolva!

Amerikai demokrata képviselők május 23-án a kisvállalkozások ügyeivel foglalkozó bizottság meghallgatásán fogják előterjeszteni javaslatukat. Az intézet egyik vezető munkatársa, Robert Atkinson úgy vélte, a Napster ellen folyó jelenlegi eljárás, valamint az azt követő médiaháború nem nyújt hosszú távú megoldást a szerzői jogok online védelmére, ezért kormányszintű beavatkozásra van szükség.

Korábban beszámoltunk róla, hogy az amerikai lemezkiadók szövetsége (RIAA), valamint több önálló együttes pert indított a zenecserélő hálózatot üzemeltető cég ellen, amiért az megengedi felhasználóinak, hogy illegális forrásból származó mp3 zenéket terjesszenek. A bíróság az ügy kapcsán május elején kimondta, hogy a vállalat felelőssé tehető a hálózatán elhelyezett tartalmakért, mivel nem vonatkozik rá a digitális szerzői jogi törvény internetszolgáltatókat védő cikkelye.

Atkinson elmondta, hogy a törvény, bár rendelkezik az illegális tartalmakat közzé tevő felhasználók letiltásáról, nem határozza meg, hogy mennyi időn belül kell kizárnia a szolgáltatóknak a törvénysértő ügyfeleket a rendszerből. Atkinson hangsúlyozta, hogy másrészt a törvénynek rendelkeznie kellene azokról a kötelező adatokról, amelyeket a regisztrálás során adnak meg az emberek, jelenleg ugyanis az egyes felhasználók nehezen azonosíthatóak, és könnyen cserélgetik virtuális személyiségüket. Atkinson javasolja, hogy a felhasználóktól kérjék el a hitelkártyaszámukat vagy a lakcímüket.

A British Telecom internetrészlegének vezetője a napokban kijelentette, hogy nem kívánják meggátolni saját belföldi hálózatukon a vihart kavart szoftver használatát, sőt biztatják ügyfeleiket a hasonló újdonságok felfedezésére. Bob Foster kijelentését a nagyobb lemezkiadó cégek felháborítónak minősítették.

Korábban az Egyesült Államokban több kábelhozzáférést árusító vállalat akadályozta meg a zenecserélő szoftver használatát, amit a lemezipar képviselői üdvözöltek. Többen úgy vélik, a jogsértések elkerülésének egyetlen módja az, ha a szolgáltatók gátat vetnek az illegális tartalmak terjedésének. Az internetelérést kínáló vállalatoknak azonban nem érdekük, hogy együttműködjenek az szerzőik jogaiért harcoló kiadókkal. A szakemberek az mp3-háború további fokozódására és újabb frontok kialakulására számítanak.

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.



Ajánló:

Korábban:

Az amerikai lemeziparosok szövetsége és a Napster közötti perben előrelépés történt, mikor a bíróság visszautasította az online zenecserélő rendszert készítő vállalat beadványát, és megállapította, hogy a Napster működése alapján nem tekinthető internetszolgáltatóknak, tehát felelős a hálózatán elérhető illegális tartalmakért.