A zeneipar a kalózok ellen

Vágólapra másolva!
Az IFPI, a hanglemezgyártók iparági egyesülete felszólította az Európai Unió kormányait, hogy segítség az ágazatot harcában az kontinensen elharapózott zenei kalózkodás ellen. Jay Berman, az IFPI elnöke szerint a letöltések súlyos károkat okoznak a CD-forgalmazásnak.
Vágólapra másolva!

Berman szerint tavaly összesen 5 százalékkal kevesebb bevételt produkáltak a hanglemezkiadók világszerte, de például Dániában 19, Belgiumban és Ausztriában pedig 10 százalékkal estek vissza a CD-eladások. A Nemzetközi Hanglemezgyártók Szövetségének (International Federation of Phonographic Industries - IFPI) elnöke a csökkenésért elsőrban az internetes letöltések elterjedtségét okolja.

Csúcson a kalóz-CD-k számahttp://www.origo.hu/techbazis/multimedia/20020613tavaly.htmlA zeneipar a nettől vár profitothttp://www.origo.hu/internet/trendek/20020121azeneipar.html

John Kennedy, a Universal Music elnöke elmondta: ha meggyökerezik az "ingyenzene mentalitása", akkor a hanglemezkiadók jelentős megszorításokra kényszerülnek, például azzal, hogy a jelenleginél kevesebb előadó műveit adják ki. Jean-Michel Jarre zeneszerző is csatlakozott a vádló hangok kórusához, amikor arra szólította fel az európai kormányokat, hogy támogassák a kontinens művészeit azzal, hogy tudatosítsák az emberekben: a nem jogtiszta anyagok hallgatásával nem csak a zeneiparban tevékenykedő vállalatoknak, de az előadóknak is súlyos károkat okoznak.

Az IFPI nemrégiben figyelmeztetett az illegális CD-k eladásából eredő károkra is. A szervezet felmérése szerint 2001-ben 950 millió kalóz zenei CD került eladásra világszerte, ami majdnem 50 százalékos növekedést jelent a 2000-es adatokhoz képest.