Battlefield 1942: The Road to Rome

Vágólapra másolva!
Várhatóan februárban lát napvilágot az Electronic Arts és a Digital Illusions méltán népszerű második világháborús akciójátékának, a Battlefield 1942-nek kiegészítője, melynek eseményei Olaszországban zajlanak.
Vágólapra másolva!

1943, Észak-Afrika. A szövetségesek úgy döntenek, hogy egy új frontot nyitnak, ezúttal már a kontinensen. Ennek érdekében átdobnak néhány ejtőernyős osztagot. A játékos természetesen ezeknek az osztagoknak a katonájaként veszi ki részét a küzdelmekből. A kiegészítőben az eddig megismert szövetséges katonák mellett feltűnnek az úgynevezett szabad franciák, a kollaboráns kormány ellenségei, valamint természetesen az olaszok.

A játékban hat új térkép, vagyis csatamező kapott helyet. Az első térkép Szicília, ahol az ejtőernyősöket ledobják. Innen indulunk útra, míg a végső csatában elérjük a történelmi hét dombot, melyre Romulus és Remus városa épült. A térképek zöme hegyes, dombos terepet takar, ami igencsak alkalmas a rajtaütésre, rejtőzködésre.

Az első térkép az Husky hadműveletet dolgozza fel, ahol a brit csapatok csaptak össze az olaszokkal. A feladat az eredeti játék Omaha Beach pályájához hasonlóan az, hogy átjussunk egy meglehetősen üres partszakaszon az ellenség tüze alatt. Érdekes még a Monte Cassino kolostoráért folytatott küzdelem. A cél a kolostor elfoglalás, melynek minden stratégiailag fontos pontját a németek tartják ellenőrzés alatt.

A Road to Romeban összesen kilenc új harci járművel találkozhatunk. Szerencsére a páncélozott járművekben nagyobb védelmet élvez a lövész, mint az eredeti programban, ahol nagyon könnyű préda volt egy jó szemű lövésznek. A tengelyhatalmak két új páncélossal gazdagodtak. A keményebb a német Sturmgeschutz, mely nehézlövege mellett egy géppuskát hordoz. Az olasz M11-39-es jelzésű tanknak jóval gyengébb páncélzata és ágyúja van, viszont sokkal gyorsabb, mint német társa. A szövetségesek oldalát erősíti az amerikai M3 Grant tank, mely 75 milliméteres ágyújával, valamint 37 milliméteres toronylövegével és gyorsaságával keseríti meg az ellenség életét. Az M3 GMC gyakorlatilag egy APC, de el lett látva egy erős tankelhárító üteggel.

A földi páncélozott egységek mellet a légierők is új gépekkel gazdagodtak. A brit Mosquito egy együléses bombázó, a német BF 110-esnek pedig hátsó géppuskása van. Minkét repülőgép kétmotoros, mely sokkal mozgékonyabbá teszi őket, mint mondjuk a négymotoros B-17-es.

Mindez szép és jó, de mi van akkor, hogyha nem sikerül valamilyen járműre szert tennünk. Pánikra semmi ok, a kiegészítőben új gyalogsági fegyverekkel is találkozhatunk. Ezek közé tartozik az olasz Breda Modello, mely egy igen nagy tűzgyorsaságú oldaltáras géppisztoly. Bizonyos puskákon feltűnik új fegyverként a bajonett, mely ugyan lassabb a gyalogsági rohamkésnél, viszont nagyobb sérülés okozható vele, meg hát ugyebár ha van bajonett, akkor van puska is.

A Battlefield 1942 Road to Rome kiegészítőjének érdekessége, hogy már akkor javában folyt a fejlesztése, mikor az eredeti játék még meg sem jelent. Ebből következően az új elemek igen szervesen illeszkednek az eredeti játékba, úgyhogy minden akciójáték-rajongónak érdemes a kiegészítőt is kipróbálnia.