Vodafone Live: multimédia mobilon

Vágólapra másolva!
Kipróbáltuk a Vodafone nemrégiben bevezetett, Live nevű multimédiás szolgáltatáscsomagját, amelyet újfajta kamerás mobiltelefonokról lehet igénybe venni.
Vágólapra másolva!

Forrás: ORIGO

Ez a készülék Európa-szerte a Live-val együtt debütált, s a nemrégiben lezajlott cannes-i 3GSM Világkongresszuson a legjobb készülék díját is elnyerte. A GX-10-est a Sharp a Vodafone-nal közösen fejlesztette ki, ennek köszönhetően a mobil külsején elhelyezett Vodafone-feliratok mellett a teljes menürendszer a Live-hoz illeszkedik. A kettéhajtható kivitelben gyártott telefon 900 és 1800 MHz-en üzemelő GSM/GPRS hálózatokon működőképes, továbbá egy digitális fényképezőgépet is integráltak bele. A beépített kamera ellenére a készülék abszolút nem mondható vaskosnak (méretei: 94 x 27 x 49mm), jóval kisebb például a Nokia 7650-esnél, s 110 grammos tömege is normálisnak mondható. A telefon külső oldalán egy kisméretű monokróm kijelzőt helyeztek el, amelyről olyan alapvető információkat lehet leolvasni, mint például a rendelkezésre álló térerő, vagy a pontos idő. Ezzel szemben a belső kijelző egy nagyméretű, 65 ezer színárnyalat megjelenítésére alkalmas, nagyfelbontású (288x352 pixel) TFT LCD, a képminőségre tehát nem lehet panasz.

Forrás: ORIGO

A készülék menüje a jó minőségű kijelzőhöz igazodva grafikus elemekkel tarkított, és a Vodafone arculatához igazodva két alapszíne a piros és a fehér. A menübe való belépés a négyirányú navigálóbillentyű közepén elhelyezett M gombbal lehetséges. Összességében a készülék használata igen egyszerű, bár a nem hagyományos beszédfunkciók mintha kissé túlságosan háttérbe szorultak volna a Live-funkciók miatt.

Fényképezés a telefonnal

Vodafone mobilinternet - Az első tapasztalatok/techbazis/mobil/20020805vodafone.html

A beépített digitális fényképezőgép lencséje a készülék fedlapján, a jobb alsó sarokban helyezkedik el. Mellette található egy krómszínű műanyag gomb, amely elsőre funkció nélkülinek tűnt, ám a leírást átböngészve kiderült, hogy ez egy tükör, amely az önarcképek készítését hivatott könnyíteni. A kamerát egy gombnyomással lehet aktiválni a menüből, ilyenkor rögtön megjelenik a virtuális kereső képe a kijelzőn. Háromféle felbontásban lehetséges képeket rögzíteni: 80x60 120x160, illetve 288x352 pixel. Az első két felbontás esetében egy fokozatban állítható digitális zoom használata is lehetséges (bár ez jelentősen rontja a képminőséget), de a fényerőt is szabályozhatjuk +/-2 fokozatban. Esetenként jó szolgálatot tehet az önkioldó funkció, amely egyben csipogással is jelzi az exponálás bekövetkeztét. Mivel a készülék memóriája viszonylag nagy kapacitású, rengeteg képet lehet raktározni, különösen közepes vagy kis felbontás használata esetén. Szerencsére a külön képes megjeleníteni, hogy a memória mekkora részét foglalják el Java programok, csengőhangok, vagy képek. Negatívum azonban, hogy az elküldött képet csak MMS-ben lehet továbbítani a készülékről, adatkábelen vagy infravörös porton keresztül nem.

A GX-10-est 720 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátorral szállítja a gyártó, ezzel a hivatalos adatok szerint erről 250 órás készenlétet és 3,8 órás beszélgetési időt tud biztosítani. Tapasztalataink szerint masszív használat mellett 1-2 naponta szükséges feltölteni az akkut.