Bloggertalálkozó a brit parlamentben

Vágólapra másolva!
A világon először a Westminsterben fordult elő, hogy mintegy 120 blogger szállta meg az országházat, hogy megtárgyalja, hogyan tudják legjobban hasznosítani a politikusok a "blogoszférát" a politikai életben, illetve az állampolgárokkal való interakció során.
Vágólapra másolva!

Világpremier volt ez abból a szempontból is, hogy most állítottak fel első ízben wi-fi zónát nemzeti parlamentben, igaz, azt a gyűlés végeztével fel is számolták. A vendégek közt volt Tom Watson, az első parlamenti képviselő, aki saját weblogot készített, valamint Stephen Pollard, web iránt elkötelezett politikai újságíró is. A rendezvény szervezője, a Voxpolitics projektet vezető James Crabtree elmondta: a találkozó célja nem a blogok evangelizálása, hanem annak tisztázása, mire használhatók és mire nem alkalmasak a kommentárokkal, linkekkel ellátott online naplók - írja az Információs Társadalom és Trendkutató Központ Infinit hírlevele.

Blogger linkek a Vizslánhttp://vizsla.origo.hu/static/informatika/internet/blogok/Magyar bloggerhonlap indult/techbazis/internet/20030508magyar1.html

A szervező ügy véli, hogy a blogok hasonló utat fognak bejárni, mint a honlapok: 1995-ben mindössze egyetlen brit képviselőnek volt saját oldala a hálón, ma viszont már az a természetes, ha egy politikusnak van "online irodája"; Crabtree szerint ugyanez a trend várható a weblogok esetében. Példaként Tom Watson esetét említette, akit fél évvel ezelőtt még senki sem ismert, ma azonban, ha az ember beírja a Google keresőbe, hogy "munkáspárti képviselő", akkor Tom Watsonhoz hamarabb jut el, mint Tony Blairhez. Crabtree említette a demokrata Howard Dean esetét is, aki személyes online naplója hatalmas sikerének köszönhetően rengeteg támogatóra és támogatásra tett szert. Vermont korábbi kormányzójának a kampány során eljuttatott támogató összegek fele ugyanis vélhetően a napló által lenyűgözött 35 alatti fiataloktól származik.

Watson, a bloggoló munkáspárti úgy látja, hogy a weblog sikere révén hatalmas a lehetőség arra, hogy a fiatalokat sikerül bevonni a politikai életbe. Crabtree a fenti véleménnyel egyetértésben - még az esemény előtt - elmondta: meggyőződése, hogy a bloggertalálkozó résztvevőinek legalább fele 25 év alatti lesz, és legalább az 50 százalékuk korábban még nem járt a Parlament épületében.

ITTK Infinit