War Times

Vágólapra másolva!
A Legend Entartainment jóvoltából november végén egy újabb valósidejű stratégiai játékkal, a War Times-szal bővül a második világháborút feldolgozó játékok palettája. 
Vágólapra másolva!

Igen, tényleg elképesztő, hogy mennyire ráálltak a fejlesztők a második világháború témájára. Ez persze mindaddig nem baj, amíg olyan színvonalas alkotások kerülnek ki kezeik alól, mint a MOHAA, vagy a Battlefield 1942, és reméljük, hogy hasonlóan színvonalas játékot üdvözölhetünk majd a War Timesben is.

Mint a legtöbb világháborús próbálkozásban, ebben a játékban is a világméretű konfliktus négy legjelentősebb nemzete, a szovjetek, a németek, a britek és az amerikaiak közül választhatunk. Minden nemzetnek megvannak a maga erősségei és gyengéi; a németek példának okáért e legfejlettebb technológiával rendelkeznek, minek következtében olyan harci járművek álnak rendelkezésükre, mint a Panzer IV-es tank, vagy a Stuka 187-es zuhanóbombázó.

A britek egyrészt a védelmi épületek erősségével tűnnek ki, másrészt ők rendelkeznek a legfejlettebb hírszerzéssel valamennyi hadviselő fél közül. A kémek erőssége abban rejlik, hogy egyrészt láthatatlanok az ellenségek számára, másrészt viszont a szövetségeseik az ő szemükkel látnak, ami rendkívüli előny a nagy hatótávolságú fegyverek bevetése esetén. Hasonló, felderítő funkciót látnak el a britek harci járművei, melyek legtöbbjét folyamatosan fel is fejleszthetjük.

Az amerikaiak erőssége a légierő, de nekik vannak a legjobban felszerelt gyalogosaik is. E gyalogosok közül kiemelhetjük a gránátosokat, akik mind az ellenség gyalogságának soraiban, mind a kevésbé páncélozott járműállományban igencsak komoly károkat tudnak okozni. A légierő képviselői közül találkozhatunk a P-51-es Mustang vadászgéppel, valamint a B-29-es bombázókkal is.

A szovjetek elsősorban remek páncélosaikkal, valamint kétéltű járműveikkel tűnnek ki. A hangzatosan csak elit kétéltű katonának elkeresztelt egység például az amerikaiak elit katonája képességeivel rendelkezik, de emellett képes úgy átkelni a folyókon, hogy láthatatlan marad az ellenség tekintete előtt. A Vörös Hadsereg soraiban ott találjuk a hírhedt löveget, a Katyusát, vagyis a Sztálin-orgonát is.

A fejlesztők elmondása szerint összesen hetven különféle épületet húzhatunk majd fel, és mintegy nyolcvan egységet építhetünk ezekben. Az egyjátékos küldetések mellett nem maradt ki a multiplayer rész sem: mintegy három mód, a melee, a total victory és a protect the general áll rendelkezésünkre. Az első két módban a győztes az, aki lepusztítja az ellenség valamennyi épületét és unitját, míg a protect the generalban a győzelemhez fel kell kutatnunk, és le kell puffantanunk az ellenfél vezérét.

Függetlenül attól, hogy egyre több és több második világháborús játék kerül ki a futószalagokról, az olyan ígéretesnek tetsző próbálkozásokat, mint amilyen a War Tiimes mindig szívesen fogadjuk...