Moore szerint bonyolultak a szoftverek

Vágólapra másolva!
Gordon Moore, a PC-k fejlődésének ütemét leíró, róla elnevezett it-ipari törvény kidolgozója szerint a napjainkban használatos szoftverek túlságosan bonyolultak, az alkalmazásokat egyszerűbben használhatóvá kellene tenni.
Vágólapra másolva!
Forrás: [origo]
Gordon Moore

Mint ismeretes, Gordon Moore még 1965-ben az Electronics Magazine-nak készült cikkében írta körül a számítógépes processzorok fejlődési ütemét: a későbbiekben Moore törvényeként emlegetett meghatározás szerint az egy lapkán elhelyezett tranzisztorok száma nagyjából kétévente megduplázódik; ennek eredménye több funkció, jobb teljesítmény és alacsonyabb egy tranzisztorra eső költség.

Az Intel cég idén 76 éves társalapítója a "törvény" negyvenéves évfordulója alkalmából szerdán konferenciahívás keretében nylatkozott az informatikai iparág alakulásáról. Moore elmondta, véleménye szerint a "törvényében" foglaltak legfeljebb húsz évig maradhatnak érvényben. A szakember emellett annak a véleményének is hangot adott, mely szerint a mai szoftverek grafikus kezelőfelületei egyre bonyolultabbá válnak, ami gátolja azt, hogy a hardver nyújtotta lehetőséget a felhasználók teljességgel ki tudják aknázni. Bár Moore kritikája kapcsán egyetlen szoftvert sem nevezett meg, mivel a világszerte használt PC-k 90 százalékán Windows operációs rendszer fut, gyaníthatóan a Microsoft termékeire utalt.

Gordon Moore utalt arra, hogy a szoftverek kezelőfelületei nem fejlődnek az alkalmazások képességeivel azonos arányban, bár azt elismerte, hogy maga sem tudja, milyen lenne az ideális, egyszerűen használható interfész.