Újszerű ötletek pénzkereséshez a neten

Vágólapra másolva!
Virtuális asszisztensek, számítógép- vagy ezotéria-guruk, tehetséges hobbifotósok, ebayes kufárok csiholnak pénzt a tudásukból az interneten. Hogyan? Megtudhatja összeállításunkból, amely megmutatja: a webáruházon túl is van élet.
Vágólapra másolva!

Az internetes pénzkeresésről elsőre talán leginkább a webáruház juthat az ember eszébe: ez azonban már eléggé meghaladott dolog. A Web Worker Daily ahhoz ad tanácsokat, hogy hagyományos árucikkek helyett hogyan értékesítheti az ember a tudását az interneten, vagy hogyan érdemes ezt a tudást és a neten fellelhető információkat a kereskedés során haszonra váltani.

Persze az itt felsorolt módszerek közül nem biztos, hogy mindegyiket meg lehet valósítani a hazai környezetben, de azért érdemes megnézni: mivel lehet pénzt keresni Nyugat-Európában vagy a tengerentúlon. Jó helyről ötletet lopni ugyanis nem szégyen...

1. Adja el a szakértelmét az interneten

A hagyományos állásközvetítők helyett az Egyesült Államokban már olyan oldalak is működnek, ahol a cégek, vállalkozások az egyes projektjeiket írják le - a jelentkezők pedig ehhez ajánlhatják fel az ötleteiket, tudásukat a megvalósításhoz. Innen kezdve pedig egy virtuális aukció tárgya, végül hogy ki és mennyiért vállalja el az egyes feladatokat.

  • Ez a módszer elsősorban a technológiai iparban működik így, hiszen az interneten könnyen lehet programozókat, dizájnereket toborozni. Ilyen szakembereket kutat fel az Elance.
  • A Rent A Coder, mint neve is mutatja, programozóknak biztosít lehetőséget a munkakeresésre.
  • A techdirt a technológiai elemzőket hozza össze lehetséges megbízóikkal.

2. Adjon tanácsokat másoknak

Forrás: [origo]
Ha rákattant valamire, írjon róla

Bár a fenti közvetítők inkább technológiai guruknak szólnak, a Web Worker Daily szerint jó ötlet praktikus életvezetési tanácsokat adni az interneten keresztül. Sokan fordulnak tanácsadókhoz az élet különböző problémás dolgaival kapcsolatban, legyen szó egészségről, gyereknevelésről, kertészkedésről vagy asztrológiáról.

Ez a tevékenység persze főleg azoknak ajánlott, akik szakképesítéssel is rendelkeznek ilyen területen, az előnye pedig az, hogy az interneten sokkal több ügyfélre tehetnek szert, mint hagyományos módon. Az elfoglalt kuncsaftoknak ugyanis gyakran nincs idejük elmenni a szakértőhöz, de e-mailben, chaten vagy Skype-on gyorsan utolérhetik.

Ha valaki csak hobbi szinten foglalkozik egy-egy szakterülettel és nem képzett benne, elég csak azt tudnia, hol találhatók a másoknak hasznos információk, vagy elég, ha saját tapasztalatait osztja meg a neten. Mivel sokan fordulnak az internethez hasznos tippekért, népszerűek az életvezetési tanácsokat osztogató blogok, weboldalak. A hobbijáról rendszerint sokat tud és szívesen ír az ember - egy jól felépített, olvasmányos bloggal pedig népszerű prókátora lehet egy-egy ilyen témának, nem is beszélve a kapcsolatépítés lehetőségéről.

Míg a közvetlen tanácsadást adó szakemberek fizetséget kérnek a munkájukért, egy blogból leginkább a rajta elhelyezett hirdetések segítségével lehet pénzt csinálni - vagy akkor, ha egy magazin, újság vagy hírportál fizetett szerzőként karolja fel az embert.