Kiberbiztonsági felelőst nevezett ki Obama

Vágólapra másolva!
A Bush-kormányzat egy volt tanácsadóját, Howard Schmidtet nevezte ki Barack Obama amerikai elnök az internetbiztonsági ügyek koordinátorának, vagyis "kibercárnak", ahogy a tisztséget nem hivatalosan emlegetik.   
Vágólapra másolva!

John Brennan, az elnök biztonsági és terrorizmusellenes tanácsadója keddi közleményében arról tájékoztatott, hogy Schmidt feladata a kormányzat valamennyi szektorának kiberbiztonságával összefüggő intézkedések összehangolása lesz, s hogy Schmidt rendszeresen találkozik majd az elnökkel, és "fontos tagja" lesz nemzetbiztonsági csapatának.Az új illetékes szorosan együtt fog működni az elnöki gazdasági csapattal is - jelezte. Az új poszt létrehozásától azt várják, hogy a különböző ügynökségek munkájának összehangolásával növelni fogja az ország ellenállóképességét az interneten keresztül érkező támadásokkal szemben, mivel a világháló stabil üzeme kritikus fontosságú az ország működése szempontjából

Howard Schmidt George W. Bush kormányzatának stábjában is internetbiztonsággal foglalkozott, és jelenleg az Information Security Forum nevű szervezet elnöke. Pályája során szolgált a légierőnél, a Szövetségi Nyomozó Irodánál (FBI), illetve a Microsoftnál és az eBay aukciós szájtnál is.Most elnyert posztján mind katonai, mind polgári területen fogja irányítani az amerikai kormányzat internetbiztonsági politikáját. Obama még májusban jelentette be, hogy külön tisztséget hoz létre az ország kiberbiztonsági helyzetének koordinálására, melyre személyesen fog kijelölni tisztségviselőt: a BBC beszámolója szerint Schmidt előtt az elnök már más szakembereket is megkeresett, ám azok nem vállalták a feladatot. A Fehér Ház kiberbiztonságért felelős vezetője, Melissa Hathaway idén augusztusában mondott le posztjáról, miután úgy vélte, tisztsége nem teszi lehetővé, hogy a kitűzött célok elérését lehetővé tevő változtatásokat végrehajtsa - írja a BBC.

Barack Obama amerikai elnök tavasszal úgy nyilatkozott a témáról, hogy az Egyesült Államok jelenleg éppen egy "átmeneti időszak" pillanatait éli meg az ország, amikor is számítógépes hálózatait naponta több millió alkalommal érik támadások, és az ezek elleni védekezésre amelyek ellen "sem a kormány, sem az ország egésze" nem készült fel megfelelően. Az elnök szerint ugyanakkor ezek a támadások jelentik a legnagyobb nemzetbiztonsági és gazdasági jellegű kockázatot, amivel az USA-nak szembe kell néznie.