A fejlesztők rendre bújtatnak el titkos apróságokat a Messengerbe, elég csak a téli havazós és szívecskés animációra, vagy a napi cukiságot előhívó parancsra gondolni. Most már sakkot is játszhatunk a Facebook csevegőjében, bár mobilon kissé átláthatatlan.
Újabb húsvéti tojásra bukkantunk a Facebook Messengerben: sakkozni hívhatjuk azt, akivel éppen csevegünk. A játékot a @fbchess play kifejezés beütésével tudjuk előhívni.
A játék irányítása kissé körülményes, lévén nem kurzurral, vagy az érintőkijelző simításával, hanem parancsok beírásával tudjuk irányítani - de ez idővel megszokható.
Egy lépés például így néz ki: a @fbchess parancs után a figura betűjét, és a mező számát kell megadnunk, például: @fbchess Pa3 esetén a legközelebbi gyalogunk az a3 mezőre fog lépni.

És hogy mely figurához melyik betűt kell használnuk? Sajnos mindenképp a bábuk angol elnevezésének kezdőbetűjével kell hivatkoznunk, azaz:
- P - gyalog
- K - vezér
- Q - királynő
- R - bástya
- B - futó
- N - huszár
A @fbchess help paranccsal bármikor segítséget kérhetünk, ám a leírás is kissé átláthatatlan, nem sokat könnyít a helyzeten. Asztali felületen jobban járunk, ha megnyitjuk ezt a linket, ami kitűnően használható puskaként.
Tepsimobil kell hozzá
A sakkot kipróbáltuk laptopon és mobilon is. Leginkább azt ajánljuk, hogy asztali felületről játssza, mivel mobilon rendkívül apró a tábla, és zoomolni sem lehet. És még ha lehetne is, meglehetősen kényelmetlen lenne a dolog, ha mégis ragaszkodik hozzá, egy nagyobb méretű tepsimobil nem árt.
Asztali felületen azzal a lehetőséggel is élhetünk, hogy a messenger.com-on bejelentkezve indítjuk el a játékot egy külön fülön, így a Facebookon tovább tevékenykedhetünk anélkül, hogy folyamatosan vissza kelljen pörgetni az állást.
Ezt írja be, ha...
- színt szeretne választani: @fbchess play white vagy @fbchess play black
- huszárral (lóval) szeretne ugrani b-sorból d-2-re: @fbchess Nbd2
- második futójával szeretné ütni a c5-öt: @fbchess B2xc5
- kérelmezné társától legutóbbi lépése visszavonását: @fbchess undo
- sáncolni szeretne: hosszúsánc @fbchess 0-0-0, rövidsánc: @fbchess O-O
- fel szeretné adni a partit: @fbchess resign
- döntetlent szeretne ajánlani: @fbchess draw offer
- döntetlent szeretne kérni: @fbchess draw claim
- folytatni szeretne egy félbehagyott játékot: @fbchess continue