Többmillió dolláros program keretén belül fejleszt olyan keresőmotort a Wikipédia, ami teljesen a Google ellentéte lenne.
Saját internetes keresőn dolgozik a Wikipédiát működtető Wikimédia Alapítvány. A Knowledge Engine névre keresztelt szoftver csak évek múlva lesz kész, jelenleg az első fejlesztési periódusnál jár.
A kereső célja az, hogy magas minőséget képviselő, nyilvánosan elérhető információkat ásson elő az internetről. Különlegessége az lesz, hogy a többi keresővel ellenben nyílt forráskódú, átlátható lesz.
Az alapítók szerint a titkos, zárt algoritmusokkal dolgozó keresők (mint például a Google) módosítanak a tiszta eredményeken.

A Wikipédia keresője nem kíván ezzel a gyakorlattal élni, pusztán a minőséget veszi majd figyelembe. Nem lesznek hirdetések sem, a felhasználók csak a találatokat látják majd.
A Wikimedia közleménye szerint "demokratizálni fogja a hírekhez és információkhoz való hozzáférést" azzal, hogy a legrelevánsabb találatokat ássa elő, mindenféle kereskedelmi célzat nélkül.
Milliós projekt
Négy, egyenként 18 hónapos periódusban kívánják megvalósítani a projektet, melynek költsége összesen 2,5 millió dollárra rúghat.
Az első szakaszhoz szükséges 250 ezer dolláros támogatást szeptemberben kapták meg a Knights Foundationtől. Így derült ki a költségterv, és így erősítették meg a projekt létezését is.