2023-tól AAB appcsomagokra vált az Android TV és a Google TV platform is.
A mobilos mellett a tévés appoknál is az APK volt az alapértelmezés, amikor valami appot telepített. Lassan azonban felváltja az APK-t az AAB appcsomag, amely gyorsabb és kisebb alkalmazásokat eredményez, optimalizált teljesítménnyel és megspórolt tárhellyel.
A Google elárulta, hogy 2023. májustól az Andorid TV és a Google TV platformok egyaránt átállnak az AAB-re, a fejlesztőknek 6 hónapot adnak, hogy újracsomagolják az appokat.

Ennek a változtatásnak a gyakorlati haszna, hogy ugyanaz az app így 20 százalékkal kevesebb helyet foglal, továbbá archiválható is ideiglenesen. Az Android TV OS-re több mint 10 ezer app van már, eddig viszont sokat kellett törölni, ezért segítség lehet a változtatás.
Az Android TV egyébként maga az alap tévés termék, a Google TV egy szoftveres réteg erre ráhúzva, AI-javaslatokkal az új és modern tévékre.