Ne fizessen feleslegesen ezekért az programokért!

Az App Store-ban és a Play Store-ban is felbukkant egy csomó, magát ChatGPT-nek kiadó mobilalkalmazás, melyek kisebb nagyobb összegekért ígérnek mesteréges intelligencia alapú rendszert, de valójában egyik sem kapcsolódik az OpenAI-hoz, amelynek chat rendszere továbbra is teljesen ingyen elérhető ezen a linken.
Az OpenAI nevű szervezet által kifejlesztett ChatGPT egy nyílt forráskódú, mesterséges intelligencia alapú chatrendszer, amely képes beszélgetni emberekkel és válaszolni különféle kérdésekre a belső memóriájában, illetve az interneten található információk alapján.
A modell képes nagymértékben megérteni a szöveges üzenetek jelentését és helyes választ is tud adni. A ChatGPT használható például chatbotok fejlesztésére, valamint olyan alkalmazásokhoz, amelyek szöveges üzeneteket használnak a felhasználókkal való kommunikációhoz.
Ezen kívül képes például megadott szempontok alapján cikket, esszét is megírni.
Ezt ráadásul elég jól csinálja. A magyar nyelv finomságait még nem igazán érzi – nagyjából egy fordítóprogram szintjén tart -, de angolul már közel tökéletesen kommunikál. Olyannyira, hogy a Goggle már saját rendszereket fejleszt, amik képesek kiszűrni a ChatGPT által megírt híreket, cikkeket, a keresőiből, egyes iskolákban pedig a rendszert már be is tiltották.
A rendszer már hónapok óta leköti az online világ figyelmét, technológiai elemzők azt jósolják, hogy a platform, vagy az ebből kiinduló más hasonló rendszerek végül kiszoríthatják a Google-t a netről, ezzel teljesen megváltoztatva a világhálón való navigálásunkat. A Google már össze is hívott egy válságstábot ennek lehetőségeinek kivizsgálására. Ugyanakkor a Microsoft eggyel okosabb volt és több milliárd dollárt fektetett a chatbot mögött álló startupba, hogy azt a saját szolgáltatásaiba integrálhassa.
Nem is kellett sokat várni arra, hogy valaki "megkérje" a. ChatGPT-t arra, hogy hozzon létre szexuális tartalmú alkotásokat. A végeredmény pedig minden várakozást felülmúlt. A hozzáértők szerint az AI gyakorlatilag abszolút vállalható, akár ki is adható pornóirodalmat, vagy teljesen profi, kész forgatókönyvet képes alkotni.
Ez még nem minden, hiszen az AI chatbot képes arra is, hogy szóval tartsa a felhasználókat, konkrétan tud velük beszélgetni. Azaz kiválthatja a hagyományos operátorok munkáját, akik különféle online privát videós oldalakon tartják a kapcsolatot a kuncsaftokkal. Ráadásul velük ellentétben nincs kötött munkaideje, bármikor dologra kész, nem lesz beteg, és nem utolsó sorban bármilyen földi nyelven megérteti magát. Tehát a bolygó bármely pontjáról érkező netes ügyfelekkel képes kommunikálni.
Aki a rendszert először kipróbálja, annak egészen biztosan leesik az álla, mert egy jól megfogalmazott kérdésre, rendes, kerek mondatokkal válaszol a gép és tényleg meg tud írni egy kisebb cikket, esszét. A gond az egészben az, hogy a válaszokat a saját adatbázisából és az internetről gyűjti be, ez utóbbi pedig magában hordozza a súlyos tévedések lehetőségét is. Olyan témákban például, amelyekben még kevés adat létezik – ilyenek például az új technológiák, legfrissebb kutatások – hajlamos a rendelkezésekre álló esetleg téves vélemények, hírek alapján teljesen rossz végkövetkeztetések levonni. Ezért például szakmai cikkek írására, esszék, esetleg diplomamunkák megírására használni egyelőre nem érdemes, már csak azért sem, mert például a diplomamunkák megírására történő használatát már be is tiltotta sok iskola.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!