Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huAz új ajánlások szerint a szülőknek érdemes „telefonmentes zónákat” kialakítaniuk az otthonukban, például az étkezőasztalnál vagy a hálószobában, valamint félretenniük a mobiljukat, amikor a gyerekeikkel töltenek időt – írja a The Guardian.

Fotó: Unsplash
Betiltják a mobilokat az iskolákban – Svédország újabb szigorítása sokakat felháborított
A kutatás kimutatta, hogy a túlzott szülői képernyőhasználat ronthatja a gyerekekkel való kapcsolat minőségét, ráadásul a gyerekek gyakran lemásolják a látott szokásokat. A szakértők szerint sok szülő nincs is tisztában azzal, milyen erős hatása van annak, hogy állandóan a telefonját nézi.
Tegye el a telefonját, amikor a gyermekével van. Csak akkor használja, ha szükséges, vagy ha együtt használják
– fogalmazott a svéd egészségügyi hatóság.
Svédország már korábban is szigorú ajánlásokat vezetett be a gyerekek képernyőidejére vonatkozóan. A két év alatti gyermekek számára egyáltalán nem javasolják a képernyőhasználatot, míg az idősebb korosztályoknál napi limitet ajánlanak.
Az ország emellett országos iskolai mobiltelefon-tilalmat is bevezet: 2026 őszétől a 15-16 év alatti diákok nem használhatnak majd telefont az iskolákban.
A svéd szakértők szerint már apró változtatások is sokat számíthatnak a gyerekek mentális egészsége és családi kapcsolatai szempontjából.
Lángra kapott egy férfi zsebében a telefonja – sokkoló videó készült az esetről
Súlyos sérüléssel végződött egy családi összejövetel Brazíliában, amikor egy férfi zsebében váratlanul felrobbant a telefonja. A készülék nem sokkal korábban még töltőn volt, a robbanás következtében pedig a tulajdonosa másodfokú égési sérüléseket szenvedett, a mobiltelefon pedig teljesen megsemmisült.
Ezért váltak luxuscikkekké a középkategóriás mobilok
Konkrét példát hozott az egyik gyártó, hogy mi történt. Csak a drágulás összegéből belépőszintű mobil is vehető.