Képernyővédővel a spamek ellen

Vágólapra másolva!
Érdekes kezdeményezést indított útjára a Lycos.com: az óriásportálról a látogatók ingyenes képernyőkímélő szoftvert tölthetnek le, amely PC-ikről lekéréseket indít kéretlen reklámlevelekben hirdetett webhelyekre. A számtalan PC-ről indított lekérésekkel a spamekben reklámozott  webhelyeket terhelik le.
Vágólapra másolva!

A Lycos saját e-mail szolgáltatásához kapcsolódóan indította útjára a spammerek munkájának nehezítését célzó kezdeményezést. Az óriásportált működtető társaság a beszédes nevű Makelovenotspam.com webcímen elérhető oldalán ingyenesen letölthető képernyőkímélő szoftvert tett elérhetővé.

Forrás: [origo]A magyarul Szeretkezz, ne spammelj címet viselő szoftver Windows mellett Apple gépeken használatos MacOS operációs rendszerhez is elérhető. Lényege, hogy az internetre kapcsolódó számítógépekről a képernyővédő folyamatosan lekéréseket indít a kéretlen reklámlevelekben hirdetett webcímekre, amikor a tulajdonosa épp nem használja aktívan a gépet. A reklámozott webcímekre irányuló, számos komputerről végrehajtott sorozatos lekérésekkel a fejlesztők célja az, hogy leterheljék a spammerek szervereit, valamint jelentős adatforgalmat generál azoknak, így növelve költségeiket. A Lycos reményei szerint ha sok ezer felhasználó letölti s telepíti számítógépére a képernyővédőt, azok segítségével folyamatosan maximális terhelésnek lehet majd kitenni a levélszemetekben szereplő oldalakat, amelyeket egyébként tipikusan csupán pár ezer látogató szokott felkeresni naponta.

Bár a Lycos megoldása hasonlít az internetes weboldalak ellen alkalmazott ún. túlterheléses, szolgáltatásmegtagadás típusú (denial of service) támadásokhoz, a spamellenes képernyőkímélő nem terheli le a felhasználó számítógépét: a program használata egy nap legfeljebb 3,4 megabájtnyi adatforgalmat generál. Az aktív képernyővédőn egyébként a felhasználók megtekinthetik, hogy hány társuk használja még a szoftvert - kedd délután az alkalmazás már 66 ezernél is több komputeren futott. Ezenkívül megtekinthetik a gépükről "támadott" webcímeket, illetve leolvashatják a képernyőről akciójuk hatékonyságát, azaz azt, hogy egy adott spamszerver hálózati kapacitását hány százalékban sikerült leterhelni.