Vitára és versengésre buzdít az új blogportál

Vágólapra másolva!
A Blogter alkotói arra buzdítják a felhasználókat, hogy a személyes bejegyzések mellett érdeklődési körüknek, hobbijuknak vagy szakterületüknek megfelelő témákban írjanak webnaplót.
Vágólapra másolva!

Több hónapos fejlesztés, valamint egy rövid, zártkörű próbaidőszak után elérhetővé vált a Blogter, a legújabb magyar blogportál, ahol az ingyenes regisztrációt követően internetes naplót, rövidebb nevén blogot írhatnak a felhasználók. Az oldal azonban nem csak blog-, hanem tartalomszolgáltató és közösségi portál is egyben: nyitólapján a szerkesztők egy folyamatosan frissített válogatást közölnek az ott található webnaplók legérdekesebb és legolvasottabb bejegyzéseiből, és a Blogter eszközei a kedvenc olvasmányok kigyűjtését és az egymás közötti kapcsolattartást is megkönnyítik mind a szerzőknek, mind az olvasóknak. Ugyan a portál személyes naplóknak is teret ad, a készítők elsősorban tematikus tartalom előállítására biztatják a felhasználókat - mondta el az Dobó Mátyás (Doransky), a Blogter tartalomigazgatója, aki egyébként maga is régóta ír webnaplót.

Tematikus naplók

A Blogteren a készítők szándékai a felhasználók saját érdeklődési körüknek vagy szakterületüknek megfelelő témában írhatnak és folytathatnak párbeszédet egymással. A blogok tartalmának áttekintését és rendszerezését egy - hazai alkalmazását tekintve újnak számító - webes technológia, a címkézés teszi lehetővé. A címkézést (angol nevén tagginget) használó oldalakon a felhasználóknak maguknak kell jelölniük, hogy írásaik milyen témákkal foglalkoznak.

Új e-media blog

Elköltözött az elektronikus média egyik legfontosabb hazai blogja, az e-media. A Pécsi Ferenc (pollner) újságíró, e-kommunikáció szakértő által alapított, szemléző-, kommentáló- és vitatkozóhely a jövőben is az online kommunikációval, az internetes tartalmakkal, a digitális kultúráról foglalkozik majd. A Médiablognak a HVG adott helyet, ám mint Pécsi bevezető hozzászólásában leszögezte: nem a hetilap, vagy annak online szerkesztőségének részeként működik majd.

A Blogter is a tagek szerint csoportosítja a bejegyzéseket, sőt magukat a blogokat is, hogy az olvasók a ezek alapján listáztathassák ki az írásokat. A portált működtető szerkesztőcsapat azzal is igyekszik a népszerű témák felé terelni a felhasználókat, hogy megjelölik számukra azokat - így a szerzők egymással versengve tehetik próbára íráskészségüket és tudásukat.

A blogger nincs egyedül

Ahogy az elmúlt években a webnaplók egyre népszerűbbé váltak és számuk is ütemesen növekedett, nyilvánvalóvá vált, hogy a blog egyik legfontosabb funkciója az interneten való kapcsolattartás, amit a bejegyzésekhez való hozzászólás és a bloggerek egymásra való hivatkozásának lehetősége, valamint az újszerű kereső- és rendszerezési funkciók is elősegítenek. A Blogter üzemeltetői is deklarált céljuknak tekintik, hogy egy intenzív párbeszédet folytató bloggerközösség létrejöttéhez biztosítsanak terepet.

Októberben a portál folyamatos közvetítést adott az Internet Hungary konferenciáról, ahol négy szerző írt összefoglalókat a rendezvényen elhangzott előadásokról és panelbeszélgetésekről. A Blogter egyelőre béta, vagyis teszváltozatban működik, és a fejlesztők is várják a visszajelzéseket.