Zenetörténeti kötetet és hangkazetta-sorozatot jelentetett meg a Nemzeti Tankönyvkiadó <br/>

Vágólapra másolva!
A Muzsikáló évszázadok sorozatban elkészült öt kazetta a zene fejlődésének korszakait mutatja be az általános és a középiskolásoknak. A Muzsikáló évszázadok című kötet pedig a magyar zenetörténet közérthető, tömör összefoglalását adja.
Vágólapra másolva!

A kazetta-sorozat az ősi népzenéktől kezdve, a középkor, a reneszánsz, a barokk, a bécsi klasszika és a nemzeti romantika zenéjén át egészen a XX. századi muzsikáig felöleli a zenetörténet legfontosabb korszakait. A kazettákon felcsendül többek között Kodály Zoltán egy-egy népdalgyűjtése, mongol eredetű dallamok, Okinawa szigeti, gyermekének, félhangos pentaton dallamok, gregorián énekek, az Ómagyar Mária-siralom, ismeretlen olasz zeneszerző madrigáljai, Bach János-passiója, Händel Vízi zenéje, Haydn Üstdob szimfóniája, Mozart G-dúr szerenádja, Bartók Béla Concertója, és Erkel Ferenc Ünnepi nyitánya is.

Falvy Zoltán A magyar zene története című, 28 fejezetből álló kézikönyve a magyar zenei múlt emlékeit rendezi össze. A zenei szemelvényekkel, régészeti és művészettörténeti ábrázolásokkal, a zeneszerzők kézirataival illusztrált kötet úgy közelíti meg az ismeretanyag átadását, hogy az mind az általános, mind a középiskolások számára érdekes legyen sőt még a felnőtteknek is csemegével szolgáljon.

(MTI)